Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező biztosítás?!

Kötelező biztosítás?!

Figyelt kérdés
2013. márciusában vásároltam egy kocsit. A biztosítás e hónapban jár le. Ilyenkor automatikusan meghosszabbítják és küldik a csekket, ha nem váltok biztosítót, vagy szükséges bemennem a bankhoz és nekem kérvényeznem?! Nem vagyok jártas a témában, hogy ilyenkor hogy működnek a dolgok.

2014. márc. 5. 10:35
 1/8 SzarvasLászló ***** válasza:

A biztosítási forduló előtt 60 nappal már küldtek Neked egy levelet melyben mindenről tájékoztattak (pl. új díj).


Ha nem arról szólt, hogy felmondták a szerződésed, és nem válaszoltál rá, akkor ez két dolgot jelent:

-automatikusan meghosszabbodott egy évre

-elfogadtad az új díjat

2014. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Automatikusan küldik a csekket.

De már amugy se tudod felmondani a régit

(szerződés előtt 30 nap a határidő)

2014. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Akkor a csekk is várható hamarosan?Azt még nem kaptam.Vagy megoldható úgy is,ha bemegyek ahhoz a bankhoz és kifizetem?7 hónapos babát ilyen járványos időben nem vinnék feleslegesen,ha el sem tudnám úgy intézni.
2014. márc. 5. 12:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Sírva fakadok, hogy ilyen emberek vannak, akik ennyire nincsenek tisztában a dolgok működésével. Aztán csodálkoznak, ha lehúzzák őket és aztán persze mentse meg őket az állam, mert ők csak áldozatok.

Igen, menj be a bankba biztosítást kötni, utána ugorj át a postára kenyérért.

Persze nem te tehetsz róla, hanem pl. az iskolarendszer, ami beléd veri a vas-acél állapotábrát de nem tanít meg a világ működésére.

2014. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, a megnyílvánulásodat. Ezt az oldalt arra a célra találták ki, hogy az emberek feltegyék a kérdéseiket. Örülök, hogy léteznek még akkora IQ bajnokok, akik az élet minden területén kiválóan megállják a helyüket. Te biztos ezek közé tartozol szerinted. Ezzel csak annyi a probléma, hogy nincs ilyen ember. Mielőtt még másokat hülyéznél lépj ki innen, ez nem neked való hely. Keress olyan oldalt, ahol arra kíváncsiak az emberek, hogy ki hogy képes beszólni nekik. Saját magad minősíted. Kérdem én miért ciki, ha valamelyik nő nincs tisztában a biztosítási dolgokkal? Az már nem is ember.... Szánalmas komolyan... Ez volt az első kérdésem, de hála ilyen ráérő IQ bajnok, mindent tudó embereknek szerintem ez is az utolsó. Azt nem értem, miért szólsz hozzá, ha érdemben választ nem tudsz adni?! Gratulálok... Okos vagy nagyon.
2014. márc. 5. 14:37
 6/8 SzarvasLászló ***** válasza:

Van némi különbség a kérdező által és elmagyarázott kérdés/helyzet és az olyan kérdések közt mint pl. Mennyi kamatot fizetnek 1MFt-ra? között.


Mindenesetre úgy gondolom, hogy intelligensen és értelmesen is lehet "válaszolni a nem tudásra".

2014. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a fordulónapig megküldik a csekket,de ha mégse,aggodalomra akkor sincs ok,ugyanis a hatályos jogszabályok szerint a biztosítási fedezet(a fordulónaphoz képest)díjnemfizetés nélkül is fennáll 60 napig.Addig pedig bőven megküldik a csekket.Felesleges bemenni a bankba,főleg a picúrral :-)
2014. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó érzés, hogy kaphat az ember még normálisan is választ egy általa nem tudott kérdésre :) Köszönöm még egyszer.
2014. márc. 6. 07:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!