Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudnám a nevemre...

Hogyan tudnám a nevemre íratni az autót?

Figyelt kérdés
Egy bácsi külföldről hazajött, vett egy házat, hozott magával egy luxusautót, amit viszont itt Mo-n nem hozott forgalomba. A bácsi halála előtt az ingatlan nekem ajándékozta, de a luxusautóról nem készült semmiféle papír. Két gyermeke valamit testvére külföldön él, hagyatéki tárgyalás nem volt, mert az autónak nincsenek hazai papírjai. Mit lehetne tenni az üggyel, mert most ott áll a garázsban...

2014. márc. 19. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
egy ismerős kereskedővel csináljatok visszadátumozott adásvételit, mintha eladta volna neki, te meg megveszed tőle, 500 ezret megér szerintem.
2014. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első körben ,rohadj meg de büdös mázlista :D


Hivatalosan meg kellene kérdezni a rokonait ,mit akarnak a kocsival. Ha semmit ,akkor neked eladhatják.


Nem hivatalosan meg írsz egy kamu adásvételit visszadátumozva,mikor még élt.Aztán honosítod a kocsit.

2014. márc. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A hamis magánorkirat felhasználása bűncselekmény, a felbujtókra (1. és 2. válaszadó) pedig ugyanaz a büntetési tétel allamazható, mint a tettesre.


Lépj kapcsolatba a gyerekeivel, és intézzétek el az ügyet. Kaptál egy házat, ne akarj túl mohó lenni és bűncselekményt elkövetni.

2014. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg arra nem lehetne hivatkozni, hogy a házat nekem adta, az autóról nem rendelkezett, akkor arra is igényt tartanék? :D Vagy valami közlekedési hivatalnál kell érdeklődni ilyenkor?
2014. márc. 19. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Megjött a jogászdoktor :D Felbujtó ...bexarás. áááááá most ugrik be a Tek az ablakon mennem kell ...
2014. márc. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet arra hivatkozni ,a kocsi nem tartozéka a háznak,hiába éppen ott áll benne! Külön kell kezelni.
2014. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kihívod a yardot, hogy nahát találtam a kertemben/garázsomban egy autót, és ha fél évig nem jelentkezik a jogos tulajdonosa, akkor a tiéd, mert te találtad :D
2014. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nőnemű vagy?
2014. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Irreleváns, hogy milyen nemű.
2014. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolod? Szerinted egy 120 kilós kigyúrt, szőrös állatra ráíratja a házát egy bácsi? (Hacsak nem nagybácsi...)

Amellett pedig, amiért kérdeztem, nem mindegy, ki (milyen nemű személy) áll szemben a rokonsággal.

2014. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!