Mit tehetnék? Üzembetartó vagyok papíron, de a 70km-re lévő tulaj nem fizette be az autópálya büntetést.
Volt párommal megegyeztünk, hogy én maradok az üzembetartó, így kevesebb volt a biztosítás.
Érvényes autópálya-matrica nélkül közlekedett, a csekk persze az én nevemre/címemre jött. Azt mondta be fogja fizetni. Letelt a 30 nap, állítólag be lett fizetve, én mégis kaptam a már tripla értékről a pótbefizetési csekket az autópálya kezelőktől.
A csavar a történetben, hogy mikor először megkaptam a -még- olcsóbb felszólítást, felhívtam, hogy mi ez, és közölte, hogy ő szóbeli szerződéssel eladta a haverjának az autót,-tehát ő közlekedett az autóval- és kb 2 hónap múlva szándékoznak szerződést írni (vmi oknál fogva), de be fogja fizetni az illető. Ja de írtak ám kölcsönadási szerződést, ostoba módon egy példányban az is a "havernál" van. Gratulálok.
Mit tehetnék? Fél éve kemoterápiára járok, táppénzen vagyok, én nem szeretnék ennyi pénzt mások helyett átkúrt fejjel befizetni.
Semmit nem tehetsz, be kell fizetni! Így jártál!
"Volt párommal megegyeztünk, hogy én maradok az üzembetartó, így kevesebb volt a biztosítás."
Summantani akartatok, nem jött be!
Ennyi!
Üzembentartó...
a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló törvény szerint az, akit a jármű jogszerű szerződés vagy más hitelt érdemlően igazolt jogcím alapján a jármű - nyilvántartásba bejegyeztek.
Az üzembentartó – e jogának a jármű tulajdonosa által egyoldalú nyilatkozattal megtett VISSZAVONÁSIG a jármű forgalomban tartásával, közúton való részvételével kapcsolatos jogok és kötelezettségek teljes egészében terhelik...
lásd:
így, sajnos sokat nem tudsz tenni...
vszínű, hogy fizetned kell, KIVÉVE, ha a hatóság előtt, írásban nyilatkozik a gépjármű vezetője, hogy az adott időben és helyen, ő vezette a gépjárművet, vagy rendelkezel egy ilyen, szabályszerűen kitöltött és aláírt dokumentummal, a szerződés megszűnéséről.
kérdés...(egyáltalán nem kötözködés képpen) ... miért nem szüntetted meg, mondtad fel az üzembentartói jogod, ha a járművet már nem Te használtad?
Nem "summantani" akartunk, de ki az a hülye, aki nem a kevesebb befizetnivalót választja, főleg ha az teljesen jogszerű? Amikor pedig szakítottunk, úgy maradt, és egy évig teljesen jól működött, én eljuttattam neki a kötelező csekkjeit, ő pedig befizette. Majd a megkérdezésem nélkül továbbadta az autót.
Megfogalmaztam elsőkörben egy levelet a nemzeti útdíjfizetési szolgáltatónak, amiben vázoltam, hogy a tulajdonos használja az autót, és a kérdéses napon, amit levélben küldtek én éppen kórházban feküdtem és kemót kaptam, ezt szükség esetén zárójelentéssel tudom igazolni, tehát a tulajdonos okozta a gondokat. Majd postára adom egyik nap, bizom benne, hogy érdemben válaszolnak.
Bírságot elsősorban az üzembentartó részére szabják ki, viszont nem egyértelmű a helyzet, mivel a tulajdonos is rendelkezik a gépjármű használati jogával, mivel az a tulajdonát képezi.
Ha az üzembentartó hitelt érdemlően bizonyítani tudja, hogy az adott napon nem ő vezette a járművet, akkor jó eséllyel nem ő fogja a bírságot fizetni.
Ha a tulajdonos ezek után sem hajlandó a bírságot rendezni, akkor érdemes polgári perrel fenyegetni, végső esetben ügyvédhez fordulni.
Javasolnám az üzembentartói szerződés mielőbbi megszüntetését, és ne elégedjen meg azzal, hogy közli a tulajdonos, hogy befizette, hanem győződjön meg róla.
A bírságot kiszabót nem érdekli, hogy ki követte el a szabálysértést!
A törvény szerint(objektív felelősség elve) jogosan szabta ki a bírságot az üzemben tartóra!
Neki ki kell fizetni, aztán úgy intézi el a kocsi használójával ahogy akarja vagy tudja!
#5
A korábbi a válaszomban én is azt írtam, hogy az üzembentartó részére szabják ki a bírságot. A befizetést is az üzembentartónak kell megtenni, elsősorban.
Javasoltam ügyvéd megkeresését is, mivel polgári perben jó eséllyel nyerhet az általa leírtak alapján (bizonyíték).
Az "úgy intézi el ahogy tudja" az két lehetőséget takar: vagy megegyeznek peren kívül, vagy marad a per, bármi egyéb nem etikus és nem törvényes.
Az autópályások SOHA nem méltányosak! Én már megtapasztaltam!
A válaszuk: "A törvény nem engedi meg nekik, hogy méltányosságot gyakoroljanak"!
Ráadásul a panaszod, fellebbezésed nem halasztó hatályú, ezért ha kicsúszol a fizetési határidőből, -míg a válaszra vársz- ismét ugrik a tarifa!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!