Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Van egy babettám és szeretném...

Van egy babettám és szeretném használni forgalomba?

Figyelt kérdés

Van egy 207-es babettám és szeretném forgalomban használni néha, elég rá a biztosítást megkötni ?vagy forgalomba is kell helyeztetni?

Tudtommal könnyű segédmotoros kerékpár :$


2009. okt. 29. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrzöd, hogy megvan-e minden KRESZ-tartozéka, aztán kötsz rá biztosítást. Ezen kívül pedig veszel egy szabványos bukósisakot és gondoskodsz arról, hogy legyen rá jogosítványod. Bocs, ha túlságosan részletekbe menő voltam, csak nem tudhatom, mennyire vagy tisztában a szabályozással (kb. 10 évvel ezelőttig nem így működtek a segédmotoros kerékpárok).
2009. okt. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jogosítványom van már 1 éve, a motort most újítjuk fel már 3 negyedig kész,minden meg lesz rajt ami kell.

Csak nem tudtam hogy kell-e rendszám vagy nem :)

Apám azt mondja hogy csak biztosítás kell rá és nem szólhatnak.

Csak ugye olvastam ezt meg azt :)

2009. okt. 29. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
úgy volt, hogy 2010-től lesz rendszám. feltettem egy kérdést (nemrég, nézd vissza, asszem ki is van emelve) és azt írták h. nem lesz.
2009. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A segédmotoros kerékpárra műszaki vizsga, mégcsak elképzelések azon része hogy lehetne mégtöbb pénzt lehúzni rólunk, tehát egyenlőre nincs átírás sem a segédmotoroknál, csak meg kell kötni rá a kötelező biztosítást.

Közlekedés szempontjából mivel a kocsiknál sem kötelező már az izzókészlet, így feltételezem a motoroknál is megszűnt ha nagy ha kicsi, de célszerű izzót hordani magadnál, mert egyrész sünnel való találkozáskor ha nem jó a világításod és nem tudod megoldani hogy jó legyen megbírságolhat, másrészt sötétbe lámpa nélkül egyáltalán nem előnyös. Segédmotoros kerékpárhoz való elsősegély doboz legyen. Elvileg ennyi.

2009. okt. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!