Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországban szeretnék...

Logout99 kérdése:

Németországban szeretnék autót vásárolni, aztán Magyarországon forgalomba helyeztetni!?

Figyelt kérdés
Ennek a pontos menetéről szeretnék érdeklődni, a legapróbb részletekig, hogy hogy működik, milyen papírok kellenek ahhoz hogy forgalomba helyezzék, kint milyen papírokat kell intézni amire itt szükség lehet!? Kérem olyan válaszoljon aki tudja,és még véletlenül sem vezet félre...ha lehet akkor a lehető legpontosabban szeretnék választ kapni. Köszi előre is!

2013. aug. 13. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nem ismerem a pontos ügymenetet, de azt tudom, hogy régóta nem éri már meg behozni autót. Többet fizetsz az illetékre, miegymásra, mint amit esetleg az áron nyernél.
2013. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem így van! Én már utánnajártam a dolgoknak,anyagilag 2-3 akár 500ezer forinttal is jobban lehet járni,csak az ügy levezetesének a menetét szeretném megtudni, de azért köszi! :)
2013. aug. 28. 23:44
 3/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem akarlak elkesríteni, de nem gondolod, hogyha megérné, akkor a fél ország hetente hordaná be a kocsikat? Valamikor, 20-22 éve tényleg megérte, akkor ment is boldog-boldogtalan, és hidd el, most is mennének, ha érdemes lenne.
2013. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerinted az autókereskedések nem hordják? Nézzél kicsit szét az autópiacon, és hány autóhoz van írva hogy mikor lett át hozva németből, és mikor lett itt forgalomba helyezve...rengteg! Ajánlom azt is hogy keress néhány német használtautó oldalt. Keress egy konkrét autót..egy 6-8 éves BMW-t, minimum Euro4est, és egy kalkulátorba számolt ki az adót,a vámot meg mindent!
2013. aug. 29. 19:03
 5/17 anonim ***** válasza:
Egy ideje Németországban élek, így aztán nem kell külön keresgélnem a használtautós oldalakat, hiszen szinte hetente néezegetem, hogyha végre rászánom magam, akkor mire cserééljem le öreg batáromat. (Ami mostanra a barátom is.) Szóval az árakkal tisztában vagyok. Ezzel együtt azt mondom... á, nem mondom. Legyen neked igazad. Sok szerencsét!
2013. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem az igazamért harcolok :) de a példa kedvéért találtam egy 320 as TDI 2.0 BMW -t, 1500 euróba kerül, az itteni adó,vám, forgalomba helyezés , 220ezer,ami azt jelenti hogy durván 700 ezer az az autó amit itt 900 ezerért láttam,és közel sem volt olyan szép és jó állapotban! Ha csak egy 100ast spórolok az is megéri :) minden esetre köszönöm a választ :)
2013. aug. 30. 18:19
 7/17 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi lennék a menetére, vagy legalább hogy hol lehet utána nézni.
2013. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Idősebb szerelőktől érdeklődjetek, ők biztosan benne voltak a bizniszben, amikor még tényleg az volt. Ők tudják, mi a menete.
2013. aug. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Fuuton ***** válasza:
Ha már nem is jössz ki olcsóbban, hanem ugyan annyira, de sokkal jobb állapotút tudsz szerezni annyiért, akkor már megéri.
2013. aug. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom !
2013. szept. 1. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!