Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek jogosan járt el a...

Szerintetek jogosan járt el a Groupama Garancia biztosító? Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Autó biztosításunk havi 4078 ft, minden éven megszívatnak bennünket és nevetséges okokból felmondják a biztosításunkat, ez most sem volt másképpen áprilistól- október 24. ig pontosan volt fizetve, novemberben nem fizettem, decemberben fizettem ezt visszamenőleg november 24-ig könyvelték le, januárban 5000Ft-ot fizettem be ez december 27-ig rendezve volt papír szerint, de még is felmondták a biztosítást január 23-val, mivel díjhátralék van ő szerintük egy nap 130Ft, semmilyen levelet nem küldtek, 60 nap után lehet szerződést felmondani! Most január 24-től a mai napig majdnem tízezer forint a büntető kamat amit ki kellene fizetnem 560Ft/nap, illetve egy egész éves díjat akarnak, azt mondják csak úgy tudom újrakötni, és mindenképpen náluk köthetem csak újra!

Tehát ő szerintük a tartozásom 130FT!



2013. febr. 13. 19:12
 1/9 hawkbill válasza:
a fizettem/nemfizettem részt kaotikusabban le sem írhattad volna. GFB-t évforduló előtt lehet felmondani, az meg hogy csak náluk lehetsz baromság. menj be akármelyik másik cég irodájába, ott segítenek majd ezt letisztázni.
2013. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szántóvető ***** válasza:
ha ez tényleg így van akkor ez egy sz@r biztosító.
2013. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ameddig csak garancia biztosító volt, nem volt velük gond. Mióta a groupama felvásárolta, egyre lejjebb csúsznak. Én úgy hagytam ott őket, hogy a PSZÁF is benn volt az ügyben a szarakodásuk miatt. Hagyd ott őket a fenébe, keress egy normálisabb társaságot.
2013. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is követhetetlen a sztorid. Nekem náluk van a kötelező biztosításom, mert messze ők voltak a legolcsóbbak. Én előre egy összegben kifizettem, aztán többet hallani se akarok róluk.
2013. febr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű a válaszommal, de leírom. Először is a biztosító messze nem tévedhetetlen, szóval simán lehet, hogy ők tévedtek! De szerintem kb. ez történhetett: mikor a legelső díjat befizetted már késésben voltál, hiszen élt a biztosítás. Ha egy hónapot kihagytál, akkor mire befizetted a következő díjat, az beért a biztosítóhoz, majd lekönyvelték, szerintem elérhetted a 60 napot. A biztosítást nem automatikusan törlik, hanem bizonyos időközönként vizsgálják, ezért a tájékoztatás nem biztos, hogy mindig az aktuális állapotnak megfelelő volt. Ezen túl bekavarhat még a baleseti adó is.

Azt én is úgy tudom, hogy csak náluk lehet újrakötni, de tudtommal nem éves díjjal, hanem ugyanazokkal a paraméterekkel.

2013. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:
Én meg úgy tudom hogy díjnemfizetésnél elveszik a bonuszt.És kezdhetsz nulláról.
2013. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2010. óta nem vész el a bónusz a díjnemfizetésnél. Az már régen volt. Most tovább viheted, de jelentős összegű fedezetlenségi díjat kell fizetned a kieső időre.
2013. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző vagyok, még annyit, ha díjnemfizetéssel szűnik meg a szerződésed, a biztositási év hátralévő részére csak ott köthetsz szerződést, ahol voltál. Ezt írja elő a törvény. Ha eltelt a biztositási éved, akkor mehetsz máshová is.
2013. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szántóvető ***** válasza:

-OFF-

2009-ben veszett el a 10-es bonuszom..

azóta nem közlekedek a saját autómmal,kivonattam..

2013. febr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!