Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha megszerzem a C+E kategóriát...

Ha megszerzem a C+E kategóriát akkor valóban megkapom a D+E kategóriát is? Kamionosok? Ti megkaptátok a D+E-t?

Figyelt kérdés

[link]


"Még milyen jármű vezetésére jogosít?"


ott írja a sor végén. Ez valóban így lenne???


2011. okt. 23. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

"A "C+E" kombinált kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még a "B+E", a "C1+E", a D1+E" és a "D+E" kombinált kategóriába tartozó járműszerelvény (feltéve, hogy a vezetői engedély a vonójármű kategóriájára érvényes)"

Ebből nekem az következik, hogy ha van D-d, akkor a C+E letételekor megkapod a D+E-t. Vagy te nem így gondolod?

2011. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem. Ez direkt kimondottan csak a C+E kategóriáról beszél.


[link]


Direkt a C+E -re mentem , mert engem az érdekelne.(kamion)


"A "C+E" kombinált kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel vezethető még..."

Itt D kategóriáról nem beszél. És nem is csak az E kategóriát mondja , hanem kihangsúlyozza hogy C+E.


Mert ha csak E kategória lenne akkor egyértelmű lenne hogy:


C és E kategória = C+E

D és E kategória = D+E

(+ külömböző alkategóriák)

De szerintem csak parasztvakítás...

2011. okt. 23. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:

„A” - motorkerékpár

„B” - személygépkocsi

„C” - teherautó,

„D” - autóbusz,

„E” - járműszerelvény


[link]

2011. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt szerinted nem tudom????

A kérdés annyi hogy a C+E-hez magyarul a kamion jogsihoz hogy kerül a D+E ami buszt és utánfutót jelent???

2011. okt. 23. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
C+E jogosítvány letételekor nem fogsz D jogsit kapni. Mivel neked teherautóra/kamionra lesz jogsid az más mint a D az autóbusz. Persze ha van C jogsid utána csinálhatod a D-t is. (C nélkül nincs D jogsi)
2011. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen , ezt is tudom...ezért csodálkoztam , hogy milyen baromságot írtak az oldalra...
2011. okt. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!