Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek hány kilóméter...

Szerintetek hány kilóméter után mondhatya egy ember azt magárol hogy tud vezetni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 21:05
1 2 3
 11/25 Tesele válasza:
100%

Sajnos az ilyen hozzáállás az egyik legrövidebb út a szervdonorrá válás felé. Én már 3 keréken vettem a kanyarokat, vezettem szinte mindenféle autót, még buszt is mire jogsim lett, de az olyankor még csak technikai tudás, messze nem JÓL vezetés. Évekig dolgoztam motoros majd autós futárként, ami nem kevés kilométert jelent, főleg városi de országúti forgalomban is. Mindig azt gondoltam mennyire jól vezetek, (ami igaz is :)sok éve még koccanásom se volt, még más hibájából se) de visszanézve azt láttam mindíg, hogy most jobban vezetek mint akkor.

Az első telemen kimentem egy üres parkolóba állatkodni, ez egy felnimbe került de megérte mert azóta jobban tisztába vagyok azzal hogyan viselkedik az autó havon/jégen extrém helyzetekben.

Amúgy idővel sokat lassult a közlekedési tempóm és nem azért mert öregedtem :) hanem mert már jobban láttam a veszélyeit az ilyen vezetésnek. A közút nem versenypálya, ez nem közhely hanem tény. Lehet menni 120-al a kocsisor között cikázva, csak nem érdemes.

Aki rutinos az szinte hamarabb látja a másik sávváltását mint ahogy az a másik gondolna rá. A forgalmi helyzetekből már látszik, hogy mi fog következni. És ezt a képességet csak a rutin hozza meg, ha már láttál sok hasonló forgalmi helyzetet.


Szerintem egy a fontos a közlekedésben. Érkezzen is meg épségben a céljához aki nekiindult. Akár lassan akár gyorsan de legyen tisztában a saját képességeivel és annak megfelelően vezessen. A baleseteket legtöbbször azok okozzák akik csak azt hiszik, hogy tudnak. És mellesleg legvadabb száguldással se nyerhet senki annyi időt mint amennyit veszíthet.


Bocs a hosszú hsz-ért, kicsit elszaladt velem a billentyűzet. Szép napot és balesetmentes vezetést mindenkinek. :D

2011. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"Sajnos az ilyen hozzáállás az egyik legrövidebb út a szervdonorrá válás felé."


Még élek.

2011. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
ja még.1,5 éves jogsival mond ezt 20év után, meg hogy mások is élnek.
2011. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
nem másfél éves a jogsim. És miért pont 20 után? Ja mert neked is 20 éve van? Elég szánalmas...
2011. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Tíz éve szereztem a "B" kategóriát,azóta meglett a "C+E"

Levezettem nemkevés kilómétert.

Eddig háromszor jöttek nekem hátulról(ezek közül mind nagyon jól vezetett:-)

Viszont platóvégével vittem el tükröt,kamionnal tolattam neki konténernek (különösebb bajt nem okoztam szerencsére)

De egy-két hetes jogsival nemhiszem hogy bárkiis nagyon jól vezetne(ha esetleg már előtte versenyzett akkor talán)de az akkorsem közút!!


Viszont arra kíváncsi lennék hogy az miért van mikor ösziesre fordul az idő,hamarabb sötétedik,esetleg szemerkél az eső,mindazok akik annyira jól vezetnek miért mennek országúton 40-50-60-al.


(a másikat meg veri a víz mert hajnal óta útonvan és nem ér haza soha :-O )

2011. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Szabó Simon válasza:
Ez nem "hány kilométer kérdése", A Tesele-nek tökéletesen igaza van. Jómagam is hivatásos SOFŐR vagyok 1970 óta. Voltam pékárufuvarozó az FSV-nál, taxisofőr a FŐTAXInál, hordtam murvát, sódert billenccsel. 360°-ban igyekszem figyelni a körülöttem zajló forgalmat, hamarabb felismerem a más jármű vezetőjének a manőverszándékát, mint őmaga. Ennek ellenére csak azt mondhatom magamról, hogy SZERETEK vezetni.
2011. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Könnyen kijelentik néhányan, hogy tudnak vezetni... nem arról szól, hogy beindítom a kocsit és megyek.... Szerintem akkor tud valaki vezetni, ha forgalomban sem pánikol be, ismeretlen úton is magabiztos, és egy forgalmas utcában le tud parkolni... Ez csak egy pár dolog. Attól, hogy valakinek kocsi van a segge alatt még nem tud vezetni, én sok olyannal találkozok. Előz beláthatatlan helyen, csak azért mert nehogy már valaki haladjon előtte vagy a lámpánál szüttyög, míg gyors hajtóként büszkén átnéz a másik sávból, Ez nagy dicsőség.... Én már 15 éve vezetek, el merek indulni egyedül hosszú útra, tudok parkolni, de ennyi idő után sem lehet kijelenteni, hogy valaki tud vezetni. Bármikor történhet valami akár az én hibámból is.
2011. jún. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

drága, kérdésedre egy kérdés a válasz.

szerinted hány én után mondhatya valaki hogy tud élni?


különböző képesitéseket szerzünk be életünk folyamán

ilyen az autóvezetési ismeret is, ha már van mit, (autó)

van jogsid, amiben megtanitották a közösségi játékszabályokat, már vezettél, akkor tudsz vezetni,


azt hogy mennyi a tapasztalatod? és helyismereted? rutinod? bátorságod? merészséged?


megfontoltságod!!! az majd eldönti , mert te ezt szeretted volna kérdezni....


évek alatt gyüjtesz annyi tapasztalatot... ami alapján magadról azt állithatod hogy tudsz vezetni.


amit tanácsolok neked, hogy légy figyelmes, segitőkész és udvarias , mert azt kapod amit adsz- nem csak vezetésben...


minden reggel, ébredéskor döntsd el, hogy ma jó kedvem lesz, és esemény és hatóság mentes lesz a napom, célomhoz optimásis idő alatt elérek.

ahhol meg kivánok állni mindig lesz szabad parkoló ahová könnyen be-és ki tudok állni.

az Univerzum vigyáz rám és az autómra is.


legyen szép napod MAri

2011. jún. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel nem csak engem leptél meg,de Te tudod:)-Kedves utolsó Válaszadó!

Ez a téma elég sok embert oszt meg.Ugyanúgy,ahogyan közlekedés közben viselkedünk.Tehát marha nagy a széthúzás és,mint minden közösségi tevékenység moráljára,erre sem hat kedvezően.És úgyanúgy,mint mindent,amit tanulunk,érdemes megfogadni azok szavát,akik nem ma jöttek a "hathúszassal".Intelligencia kérdése,ki az,aki ezt beismeri.Tökmindegy,mit mond a rutinos,mert a hülyegyerek nem LÁTJA a fenenagy önérzetétől a valódi tudást.Tehát fogadjuk el végre,hogy a minden hülyegyerek jól vezet,de nem minden rutinos sofőr vezet jól.Igazából ez a vita eldöntendő kérdése,amiből jól látszik,hogy nagyon nincsenek helyén a dolgok.De azért olyan jó kimondani,hogy "Jól vezetek".Jól eshet az ön-vállonveregetés:)

2011. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Soha, ne mond aszt hogy tudsz vezetni.Mas amit tudsz es mas amit megtudsz tenni.Par eves jogsim volt es a kollega nom bejott az ajton es aszt mondta most mar tudok vazetni. Jo neked mondtam en , idovel kiderul. Masnap sulyos balasetett szenvedet ,A kocsi totalkaros lett o kesebb zuzzodasokkal meg uszta. Pedig o mar tudott vezetni, de hirtelen egy stop tablanal elfelejtette mit kell tenni e.
2011. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!