Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nemfizetés miatt megszűnt a...

Nemfizetés miatt megszűnt a kötelezőm, most el szeretném adni az autót. Kössek rá új biztosítást vagy elég, ha az új tulaj megköti?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 09:57
1 2
 11/16 anonim válasza:

11:49-nek. A kocsi nincs kivonva a forgalomból.

A biztosító 60 nap után csak a biztosítási szerződést mondja fel. Ennek a kivonáshoz nincs köze.

2011. ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
De hát ez rengeteg! Ennyit nem ér az egész kocsi!
2011. ápr. 29. 12:56
 13/16 anonim válasza:

Ezt pontosan ezért találták ki, hogy az emberek fizessék a kötelező biztosítást. Mivel a nevébe is benne van KÖTELEZŐ.

Így ideje volt kitalálniuk valamit, hogy ne csak a rendőri igazoltatáskor legyen büntetés ez miatt.

Vagy ne csak akkor derüljön ki, ha már meg van a baleset és nem tudja a vétkes kifizetni a kárt.


Amúgy milyen autó? Hány KW-os és hány napja nincs rajta biztosítás??


11:19

2011. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon régi és az a gond, azt sem tudom pontosan, mióta nem fizetik, mert anno anyósom vállalta a költségeket. Most kérdeztem, kaptak-e valamit arról, hogy megszűnt a biztosítás, de azt mondta nekik nem ment semmi. Azt sem tudja, mikor fizették be az utolsó csekket :(
2011. ápr. 29. 13:54
 15/16 anonim válasza:

Ismerősöm is most ebben a cipőben van, de mint vevő.


Az előző tulaj nem akarja kifizetni a nemfizetés miatt felmondott biztosítást visszamenőleg, ellenben az okmányiroda nem akarja átírni anélkül.

2011. máj. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Esküszöm, nem én vagyok az!!! :-)

Na, félre a tréfát! Tudta, hogy ez a helyzet? Vagy csak akkor derült ki, mikor át akarta íratni? Amúgy gyorsan kell lépnie, mert ha nem íratja át időben a kocsit, külön megbüntetik!

Amúgy az okmányiroda át sem írja addig, amíg nincs biztosítás kötve az autóra! Az ismerősödnek sikerült rá kötni? Mert ha igen, akkor nem értem, miért vele szórakoznak?!

2011. máj. 10. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!