Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nemfizetés miatt megszűnt a...

Nemfizetés miatt megszűnt a kötelezőm, most el szeretném adni az autót. Kössek rá új biztosítást vagy elég, ha az új tulaj megköti?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Új tulaj megköti, de rajtad behajtják visszamenőleg.
2011. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Szerintem meg nem kell rá új biztosítás.


Ha megszüntették a biztosításodat és erről papír is jött, akkor Te biztosítatlan személy vagy. A járművet eladhatod, de erre fel kell hívnod a vevő figyelmét.

Azért, hogy ne érje őt meglepetés.


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az uj tulajnak semmi köze ahhoz hogy neked volt e biztositásod vagy nem! ugyanis onnantol hogy elkészült az adásvételi onnantol a biztositás érvényét veszti még akkor is ha pl ki van fizetve az egész éves és mondjuk te februárban adod el az autot.Igy az uj tulajnak mindenféleképpen kell uj bizt. kötni
2011. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kivonták a verdát a forgalomból (ideiglenesen)?
2011. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem vonattam ki...Úgy volt, hogy felújítom, közben költöztem, aztán már csak a súlyadóról jöttek a csekkek. De akkor megpróbálom a régi címemen kideríteni, hogy jött-e papír a megszűnésről.
2011. ápr. 28. 19:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetted a biztosítást (2 hónap késés után) valószínűleg már kitiltották a forgalomból. Neked nem kell már foglalkozni a biztosítással.
2011. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Ha valaki nincs képbe a biztosítási ügyekkel ne nyilatkozzon.

A vevőnek így is úgy is kell kötelezőt kötnie mert addig nem írják át az autót.

A másik dolog hg hiába mondják azt hg semmi dolgod a te részeddel, mert hát sajna van.

Fedezetlenségi díjnak hívják. Ez a szabály nem rég keletkezett, így ha nincs az járművön kötelező akkor a MABISZ által meghatározott fedezetlenségi díjat köteles vagy megfizetni.

Itt megtudod nézni hg mennyit:

[link]

2011. ápr. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

12:23 vok..

Azért kérdeztem, mert az természetes, hogy a vevőnek az átíráshoz kötelezőt kell kötnie, de még forgalomba is kell helyeztetnie!;)

2011. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Óóóó, nem lehet ezt megúszni valahogy? Ha kivonatom a forgalomból mondjuk?
2011. ápr. 29. 11:52
 10/16 anonim válasza:

Mostmár hiába vonatod ki a forgalomból, a fedezetlenségi díjat nem tudod megúszni.

11:19-es voltam

2011. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!