Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kapok ajándékba egy használtau...

Kapok ajándékba egy használtautót. Milyen költségeim lesznek vele?

Figyelt kérdés
5-6 éves, bp-en használt 5 ajtós. Milyen átírási és fenntartási költségeim lesznek vele (benzinen kívűl)? Bár van jogsim (régi) sosem vezettem és nem vagyok otthon az autók világában. Segítenétek kicsit belelendülni? :-)
2010. dec. 9. 11:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem sokat tudok róla, csak tegnap hívott a nagynéném, hogy nekemadná, holnap összedobjuk a papírokat. Emlékeim szerint egy 5 ajtós Suzuki valami. De mivel ajándék, ezért nekem teljesen mindegy (bár tudom, adatokkal könnyebben lehetne számolni), magamnak nem lenne pénzem rá se újonnan se használtan.
2010. dec. 9. 12:51
 12/14 bp1985 ***** válasza:
Először is ismeretlenül, Részvétem. Másodszor pedig a téma: Szóval, elhozod. Át kell iratni, biztosítást kell rá kötni, szerelővel átnézetni. Van valami illeték ajándékozásnál is, de kevesebb jóval, mint ha megvennéd. Értéknek valami keveset írjatok bele, de olyat, ami reális. Pl ha mondjuk a legolcsóbb abbol az autóbol 500.000 Ft, akkor 150.000-t ne írjatok bele. Inkább az alsó értékhatárhoz közeli összeg legyen az értéke, ne a felső. Azzal még tudsz spórolni. Benzinen kívül: Biztosítás, Súlyadó. Szerelővel érdemes átnézetni, hogy van e benne elég olaj, nem régi e, a gumik milyen állapotba vannak, nem rohad e esetleg valahol. Ablaktörlő jó e, nem karcol esetleg. 1 Ablaktörlő olcsóbb, mint egy szélvédő, ha esetleg összekarcolja.
2010. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Ami kiderült azóta: 10 éves Suzuki Swift, keveset használt, de lejárt a műszakija meg a zöldkártyája. Attól még ajándék...

2010. dec. 11. 21:26
 14/14 anonim ***** válasza:
Akkor még le is kellene műszakiztatni, mielött elhoznád, különben (elméletileg) csak útvonalengedélyel lehet menni vele. Ha a műszaki lejárt, akkor az is lehet, hogy a forgalni is. Műszakira nem árt átnézetni és felkészíteni az autót.
2010. dec. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!