Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szerintetek ha használtautót...

Szerintetek ha használtautót veszel és ha nincs neki törzskönyve az okés?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond persze függ milyen az a autó egy 15 éves autónál nem számít de egy 2 évesnél már érdekes a hiánya
2011. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha olyan korú az autó, hogy már lehet neki (kb. 10 éve vezették be, ha ennél újabb, vagy az óta már átesett tulajdonosváltáson), akkor gyanús, ha nincs meg. Az ilyen általában arra utal, hogy a tulajdoni viszonyok nem egészen tisztázottak. Bár ez még önmagában nem baj, az már annál inkább, ha az eladó nem is hajlandó semmit megtenni azért, hogy előkerüljön a törzskönyv. A szokásos "annyit költöztem, hogy elkeveredett" sztorinál egyértelműen neki kell lépnie (ő jelenti be az eltűnést, majd kéri meg az új törzskönyvet), illetve, ha jól tudom, az "ennek még nem volt" kezdetűnél (amit hallottam már 4-5 éves autókra is, nem is hittem el) is ő tud valamit kezdeni, hogy legyen ez is a kezében, mert ugye enélkül egy fokkal nehezebb lesz az új tulajdonosnak átírnia az autót.
2011. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

törzskönyv nélkül nem írják át, de a törzsköny hiánya már alapból gyanakvásra ad(hat) okot.


Meg kell kérdezni hogy miért nincs meg a törzskönyv, de az eladó bármit is kamuzik, ilyen embertől én nem vennék autót... vagy lopott, vagy valóban elhagyta, akkor meg trehány... semelyik sem egy gondos gazdára vall...

2011. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!