Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kapok ajándékba egy használtau...

Kapok ajándékba egy használtautót. Milyen költségeim lesznek vele?

Figyelt kérdés
5-6 éves, bp-en használt 5 ajtós. Milyen átírási és fenntartási költségeim lesznek vele (benzinen kívűl)? Bár van jogsim (régi) sosem vezettem és nem vagyok otthon az autók világában. Segítenétek kicsit belelendülni? :-)
2010. dec. 9. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
illetékek, átíratási költségek, eredetvizsga (bár utóbbi nem biztos) Az autó aktuális árától függően kell rá fizetni (amennyiben többet ér még mint 200ezer forint)
2010. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Na ezt nem értettem soha, hogy aki nem fogja használni annak minek a jogsi. Persze-persze, hogy bele tudja írni az önéletrajzába. Na az ércelődést félretéve. Kéne, hogy hány köbcentis, mikor volt olajcserén, vannak-e hibái, nő vagy-e vagy férfi, van-e gyereked (biztosítás miatt kérdem, mert egy csomó kedvezményt össze lehet szedni, de nem részletezem). Mekkora a teljesítménye, stb, stb. Mert pl. azt le tudom írni, hogy nekem milyen költségeim vannak, de sok 10 ezrekben eltérhet a tiedtől, (+,-).
2010. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem önéletrajz miatt kellett akkor a jogsi, de úgy hozta a sors, hogy inkább költöztünk, mint állandóan autózzunk.


Körülbelüli számítások is érdekelnének, meg saját tapasztalatok is.


Amúgy nő vagyok, két kisgyerekkel, az autó 5-6 éves, nem hibás nem sérült, benzines, 5 ajtós, fogalmam sincs hány köbcentis, átlagos kiscsaládos kocsi. Ajándékba kapnám örököstől.

2010. dec. 9. 11:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Kötelezőbiztosítás, súlyadó! Ezekkel is számolj!Meg hát a többi költség, aminek fele várható, fele nem. Az olajcsere, vezéműszíjcsere pl. várható, de ha valami elromlik benne akkor az nem. Ezt elég nehéz így előre tudni!
2010. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

huhh hallod, nem piszkálódásnak mondom, de azért jó sokat gyakorolj, mire abban a gyrekeket is szállítod, mert az ilyen jogsis de nem vezető emberkék a legdurvábbak :)


amúgy elmondták, de az eredetiségvizsgában én se vagyok biztos, bár valószínűsíteném azért

(amúgy egy 5-6 éves autó teljesen jó, ne viccelj, tök jó egy ilyen ajándékba ...)

2010. dec. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ááá, most veszek jópár órát autósoktatótól, mielőtt bárkit is magam mellé ültetnék. Mégcsak nem is én fogom elhozni a tulajtól.

Amúgy én is örülök neki, ha a nevemen lesz akkor meg pláne :-D De szomorú is, mert valaki meghalt a családban, és azért kaphattam meg én az autót.

2010. dec. 9. 12:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Én szombaton vettem egy nagyon régi autót, jogsim is csak tavaly óta van, a biztosítás nem drága, kis köbcentis kocsimra 1100 ft/negyedév lett, megkötni sem bonyolult, átírás elég húzós összeg, eredetvizsgálat kell minden autóra, az 1400 cm3 alatt 17000 ft, fél óra alatt megvan, utána lehet menni az ocsmányirodába, cm3 alapján kell adót fizetni, 1cm3=18 ft, így kijött 5200 ft, meg még volt valami csekk lb 17000 ft, államkincstári illetékbélyeg néven, súlyadó majd jön januárban, 3000 ft körül lesz, így az átírás a 80000 ft-ért vásárolt kocsimra 40000 ft volt. Időt szánj majd rá, mert a biztosításkötés elveszi egy fél napod, és ha aznap mennél átiratni, pont mire odaérnél bezár az okmányiroda, és az átírás is 5 óráig tartott. Szervízköltséged szerintem nem lesz sok, 5-6 éves szinte új még, még valószínűleg egyben marad j pár évíg, ha nem lett széthajtva. Műszaki vizsga 22000 ft, nekem 1 év múlva esedékes. Kb ennyi...
2010. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Bocsi, nem sértésnek szántam, de egyre többen vannak körülöttem akik nem vezetni akarnak megtanulni, hanem csak a jogsi, mert itt meg ott kérik vagy kérhetik, meg olyan jól hangzik. Nekem benzines 1.9-es és több mint 10 éves. A köbcenti átíratásnál fontos még, mert ott köbcentinként kell fizetni. Biztosítás negyed évente 13 ezer, a súlyadó (teljesítmény adó van/lesz már) kb. 5000/félév, 66 kw-os. Mivel Budapesten élek így drágább minden, de nő létemre kapok egy kis "kedvezményt". Az eredetiség vizságálat 50 ezer volt, de kellett cserélni 1-2 dolgot azért ilyen sok. Most már együtt van a zöldkártyával. Volt egyből egy olajcsere, az mindenestűl kb. 10.000 Ft volt. Olajszűrű, légszűrő csere megint kb. annyi. Na most ennek kb. a felét képzeld el magadnak, mert fiatal a kocsi, gondolom kisebb motor van benne, a teljesítménye akár több is lehet, vannak gyerekeid ami biztosításnál kedvezmény, stb. Nagyjából egy Ford Fiestát képzelek el. Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
2010. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

(kicsit sejtettem, hogy röpködni fognak a 10 000-esek)

2010. dec. 9. 12:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért megírnád, hogy milyen kocsi?
2010. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!