Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hány nap alatt kell kiküldenie...

Hány nap alatt kell kiküldenie a szolgáltatónak a bírságot, ha matrica nélkül közlekedtem autópályán?

Figyelt kérdés
Én úgy olvasom, hogy 60, és ha ez nincs meg, akkor nem kell befizetni. Jelentősen több idő után kaptam nemrég egy bírságot, ami több sebből vérzik.

okt. 1. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, be kell fizetni.
okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A jogosulatlan úthasználat után legkésőbb 60. napon postára kell adniuk kell a fizetési felszólítást. Nem az számít, mikor kaptad meg, hanem hogy mikor adták fel.
okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A jogszabályban ez van:

„33/B. § (5) A használati díj beszedésére jogosult szervezet vagy az általa igénybe vett közreműködő 60 napos jogvesztő határidőn belül az üzembentartó részére postára adja a pótdíjfizetési felszólítást. A 60 napos jogvesztő határidőt a használati díj megfizetését elmulasztó gépjármű üzembentartójának a használati díj beszedésére jogosult szervezet vagy az általa igénybe vett közreműködő előtt ismertté válásától kell számítani.”

Továbbá:

„Ha a pótdíjfizetési felszólítás megküldésének időpontjában a közúti közlekedési nyilvántartás nem a tényleges üzembentartó adatait tartalmazza, az (5) bekezdés szerinti határidő a tényleges üzembentartó ismertté válásától számítandó.”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről hatályos szövegéből


Nem tudom, hogy van-e ebben olyan, ami jogszerűvé teszi a mulasztás napját követő 60 nap túllépését.

okt. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!