Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » KGFB akkor is kifizeti a kárt...

KGFB akkor is kifizeti a kárt ha luxusautónak mész neki?

Figyelt kérdés
Van határ hogy x millió felett nem fizet már?
aug. 16. 03:18
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
van, de elég magas ahhoz hogy bármilyen autót kifizessen.
aug. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Miért, egy Bentley az nem biztosított? Mert ha igen, akkor a biztosítónak állni kell, amit vállalt.


ja, hogy neked 15 millióról küldik a számlát? hát ilyen a közlekedés, és a biztosítási rizikó...


szóval kifizeti a biztosító...az más, hogy veled mi lesz?

aug. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, a KGFB kifizeti. Ezért kell figyelni, ha nem akar az ember élete végéig törleszteni.
aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ez a lényege, hogy bármennyit kell fizetnie, ugyanannyit nő a következő évfordulóra az ára.
aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
Igen, ezért olyan drága a biztosítás Nagy-Britanniában vagy az Egyesült-Államokban (friss jogsisoknak akár 1 millió forint/év).
aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell a nagy karhoz luxusautót törni. Utolsó balesetemnel egy kiscsaj 5 (álló) autót tolt össze a sztrádán mert bebambult.
aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Valószínű nem érted a biztosítás, mint fogalom jelentését
aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
A KGFB nem jótékonysági szolgálat hogy csak a kispénzű embereknek fizet, arra való hogy a vétleneknek rendezzék a kárt anyagi helyzettől függetlenül.
aug. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#5 jo hogy említed USA-t mert allamonként valtozik viszont le van irva hogy mennyit fizet személyi sérülésre, mennyit fizet balesetenként és mennyit az autó és egyéb sérülésekre.

Pl az autora max 25 ezret fizet ami egy atlag autonal eleg de ha vadonat uj corvettet torsz ossze akkor a fennmarado osszeget gondolom kiperelik beloled.

aug. 16. 12:30
 10/10 anonim ***** válasza:

2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról hatályos szövegéből:


„A helytállási kötelezettség és annak mértéke


12. § A biztosítás kiterjed a felelősség kérdésének vizsgálatára, és azoknak a megalapozott kártérítési igényeknek a kielégítésére, amelyeket a biztosított személyekkel szemben a biztosítási szerződésben megjelölt gépjármű használata során okozott károk miatt támasztanak.


13. § (1) Egy biztosítási esemény vonatkozásában a károsultak számától függetlenül a biztosító dologi károk esetén káreseményenként egymillió-háromszázezer eurónak megfelelő forintösszeg-határig, személyi sérülés miatti károk esetén káreseményenként hatmillió-négyszázötvenezer eurónak megfelelő forintösszeg-határig köteles helytállni, amely összegek magukban foglalják a káresemény kapcsán bármilyen jogcímen érvényesíthető követeléseket, az igényérvényesítés költségeit (beleértve a jogi képviseleti költségeket is), valamint a teljesítés időpontjáig eltelt időszakra járó kamatokat.

(2) Ha a biztosított a kárt más tagállam területén okozta, vagy a zöldkártyarendszer azon országainak területén, amelyek nemzeti irodájával a magyar Nemzeti Iroda megállapodást kötött, a biztosító helytállási kötelezettségének mértéke a káresemény helye szerinti ország gépjármű-felelősségbiztosítási jogszabályai szerint áll fenn. Ha a biztosító szerződésben meghatározott helytállási kötelezettségének mértéke magasabb a káresemény helye szerinti országban előírt mértéknél, a biztosító helytállási kötelezettsége a biztosítási szerződésben vállalt összeghatárok mértékéig áll fenn.

(3) Azonos okból bekövetkezett, azzal közvetlen okozati összefüggésben lévő, időben összefüggő több káresemény egy biztosítási eseménynek minősül.


14. § (1) Ha egy biztosítási eseménnyel kapcsolatban több jogosult megalapozott kártérítési igénye meghaladja a 13. § (1)–(2) bekezdésében meghatározott összeget, akkor a kártérítési igények megtérítése az összes kártérítési igénynek a károkra káreseményenként meghatározott összeghez viszonyított arányában történik.

(2) Ha kártérítésként járadékfizetési kötelezettség áll fenn, a biztosítási összeg felosztásakor a járadék tőkeértékét kell figyelembe venni. Ha a jövőben várható járadékkifizetések tőkeértéke magasabb a szerződésben rögzített biztosítási összegből rendelkezésre álló összegnél, a biztosító a járadékkifizetések tőkeértékét arányosan csökkentve állapítja meg a járadék nagyságát.

(3) Ha a biztosítási esemény folytán az adott kártípusra (dologi, illetve személyi kár) meghatározott káreseményenkénti összeg kimerül, a biztosítási összeg felosztásakor figyelembe nem vett károsult kizárólag akkor érvényesíthet kártérítési igényt, ha azt a biztosító a károsultnak fel nem róható okból hagyta figyelmen kívül. Ebben az esetben a kárt olyan arányban kell az adott kártípusra meghatározott biztosítási összeg újrafelosztásával megtéríteni, amilyen arányban a károsult a biztosítási összeg felosztásakor abból részesülhetett volna.

(4) A (3) bekezdés szerinti eljárást kell követnie a biztosítónak akkor is, ha egy vagy több károsult kártérítési igénye a károsultnak fel nem róható okból a biztosítási összeg felosztását követően jelentkezik, vagy növekszik (pl. egészségi állapot romlása).

(5) Ha a biztosító a figyelembe nem vett károsult kárát az (1)–(4) bekezdésekben foglaltak szerint megtérítette, a biztosítási összeg újrafelosztása miatt jogosult a többi érintett károsulttól a részükre korábban teljesített kárkifizetésből az új kártérítési arányt meghaladó kártérítési összeget visszakövetelni a kifizetést követő 5 éven belül. A biztosító az újrafelosztás lehetőségéről köteles a károsultat a kárrendezés során, az első kárkifizetéssel egyidejűleg írásban tájékoztatni.

(6) Ha egy vagy több károsult kártérítési igénye a biztosítási összeg (1) bekezdésben meghatározottak szerinti felosztásakor figyelembe vetthez képest csökken, abban az esetben a többi károsult a biztosítási összeg újrafelosztásából eredő új kártérítési aránynak megfelelő kártérítésre jogosult.


15. § A biztosítás nem terjed ki arra a kárra, amely

a) a károkozó gépjárműben elhelyezett tárgyakban keletkezett, ha ezek nem a gépjárművel utazók személyi használatára szóló tárgyak;

b) a károkozó gépjárműben keletkezett;

c) a károkozó gépjármű biztosítottjainak egymással szembeni igényéből származó dologi kárként, illetve elmaradt haszonként keletkezett;

d) sugárzó, toxikus anyagok és termékek hatására, vagy az egészségügyi hatóságok részéről a sugárzás káros hatásainak megszüntetését célzó intézkedések folytán keletkezett;

e) a gépjármű balesete nélkül az út burkolatában keletkezett;

f) a gépjármű szállítási, illetve közlekedési eszközkénti rendeltetésétől eltérő módon, munkagépként való használata során keletkezett;

g)

h) munkabalesetnek minősül, és a gépjármű javítási vagy karbantartási munkái során keletkezett;

i) gépjárműsport-rendezvény során következett be;

j) környezetszennyezéssel a gépjármű balesete nélkül keletkezett;

k) a gépjármű használatával egyéb vagyontárgyban folyamatos állagrongálással okozott, illetőleg állagromlásból adódott;

l) háború, háborús cselekmény, terrorcselekmény következményeként keletkezett.”

aug. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!