Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fiatal korúként köthetek...

Fiatal korúként köthetek kgfb-t? (Elektromos rollerre)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, illetve most szeptemberben töltöm a 18. At.

Most fogok venni egy nagyobb teljesítmènyű gépet. De sehol sem találtam erről információt hogy megköthetem e magamnak. Mert hogy az üzemben tartó és a használó elvileg ugyan az kell legyen, rendszám hiányában.



aug. 4. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Az üzembentartónak kell a biztosítást megkötnie, életkorától függetlenül.


(csak mellékesen jegyzem meg, hogy te nem fiatalkorú vagy, hanem kiskorú. Szeptemberben sem öregkorú leszel, hanem nagykorú. A fiatalkorú az egy büntetőjogi kategória, a kiskorú ELKÖVETŐKre vonatkozó megnevezés. Sajnos a különböző médiafelüketeken is gyakran tévesen használják úgynevezett "újságírók" is, ezért könnyen terjed a hibás használat a közbeszédben is)

aug. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy köthetsz! Ott vannak az 50-es motorok, amiket 14 évesen vezethetsz AM jogsival, arra is kell kötelező, és ott sem a szülő köti a gyereke helyett ;)
aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! További minden jót nektek!
aug. 5. 01:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!