Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Erre az elektromos rollerre...

Erre az elektromos rollerre kell biztositas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az uj jogszabaly holnaptol a kovetkezo elektromos rollerek eseteben:

“Azokra az elektromos rollerekre kell biztosítást kötni, amelyeknek tervezési sebessége meghaladja a 25 km/h-t, vagy saját tömege nagyobb, mint 25 kg, és legalább 14 km/h sebességre képes.”

Az en rollerem xiaomi electic scooter 1s

Tomege: 12,5 kg

Max sebessege: 25 km/h

Erre kell kotnom biztositast?

Azert bizonytalanodtam el, mert ez pont 25-el megy max…



júl. 15. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
meghaladja a kulcsszó, 25 nem nagyobb mint 25 tehát nem
júl. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy elbizonytalanodtál, mert több portál nem világosan hozza le ezt a szabályt. Például ilyet is találtam: "Az új szabályozás szerint az elektromos rollerekre kötelező kgfb-t kötni. Azok az elektromos rollerek, amelyek tömege nem haladja meg a 25 kg-ot, de tervezési sebességük eléri a 25 km/h-t, kötelező biztosítással kell rendelkezniük." Tehát itt a lényeg, hogy eléri. Itt azt írják, hogy akkor kell Biztosítás, ha meghaladja a 25 km/h-t, viszont akkor nem kell, ha nem éri el a 25 km/h-t. Arról nincs szó, ha pont a 25 km/h-t éri el. [link]
júl. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 444-en ezt írják:"Az e-rollerekre a járművek tömege és tervezett sebessége függvényében kell biztosítást kötni: 14 km/óra tervezett sebesség felett a 25 kilogrammnál nehezebb rollerek az érintettek, 25 km/óra tervezett sebesség felett viszont tömegtől függetlenül mindegyik. Egyelőre azonban az sem tisztázott, hogy a hatóságok a helyszínen hogyan állapítják majd meg, hogy az adott járműnek mi a tervezett sebessége." Itt a lényeg az, hogy csak 25km/h felett!
júl. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arra én is kíváncsi leszek, hogy hogy állapítják meg a rendőrök, hogy melyik rollernek mennyi a tervezési sebessége, és a súlya? Vagy mindig vinned kell magaddal a gyártó által adott műszaki leírást, és a gyári sorszámot meg leolvassák a rollerről, majd megnézik egyezik-e?
júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell rá, de nagyon javaslom, hogy köss. Bármikor történhet baleset és akkor utod mondani legalább, hogy neked van kötve, az az évi 7500 forint nem vág földhöz.


[link]

júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tökmindegy, hogy kötelező-e kötni, én úgy gondolom, hogy mindenkinek ajánlott. Kis rollerrel is lehet milliós kárt okozni és ha nincs biztosításod, akkor bizony zsebből fizeted.
júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Megkotottem ra a biztositast az Unionnal, evi 6ezer Ft
júl. 20. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!