Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha már megtörtént a kárrendezé...

Ha már megtörtént a kárrendezés kifizetett a biztosító töröljem nyugodtan az autóroncsom biztosítását ? Vettem másik autót azt mondták a kereskedésben ,hogy ha törlöm a roncs biztosítását visszaküldik a pénzt ,de már töröljem és törölhetem így ?

Figyelt kérdés
Hogy nincs kivonva a forgalomból ? Ez a balesetes kocsi már nem valószínű ,hogy fog idén közlekedni. Fontos lenne a kérdés köszönöm. Decemberig él a biztosítása a kocsinak a balesetesnek.

#biztosítás #baleset #törlés #autókereskedés #roncs #sérült jármű biztosítása
júl. 14. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kivonva a forgalomból, akkor, értelemszerűen forgalomban van, tehát fenn kell tartani rajta a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást; ha közlekedsz vele, ha nem. Törölni nem tudod a KBFB-t, az akkor szűnik meg, ha megszűnsz az autó üzembentartója lenni (átadod az üzembentartói jogot, vagy eladással a tulajdonjoggal együtt átadod az üzembentartói jogot is, vagy végleg kivonatod a forgalomból, vagy meghalsz).


Vonasd ki ideiglenesen a forgalomból, 2300 Ft az illetéke, online is végezhető. A kivonás kezdőnapja nem lehet korábbi, mint az ügyintézés napja (nem lehet visszamenőleges), a lejárat napja pedig legfeljebb egy évvel lehet későbbi, mint a kezdőnap; de ismételhető a kivonás.

A megadott lejáratkor díjmentesen automatikusan forgalomba helyezik, ha hamarabb szeretnéd, akkor szintén 2300 Ft-os illetékért, szintén akár online is megteheted.

A kivonás időtartama alatt nem kell fizetni a KGFB-t (ha emiatt túlfizetésed adódik, akkor visszafizetik), és a kivonás napját követő hónap első napjától a gépjárműadót sem (ha túlfizetés van, akkor visszaigényelheted, vagy kérheted az összeg átvezetést más adóra).

júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és mennyi időre vonják ki ?
júl. 14. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira amíg nem helyezteted vissza újra forgalomba.
júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ilyen 6 hónapot hallottam . Annyira vonják ki. Ha lejár a 6 hónap akkor újra okmányiroda ?
júl. 14. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4/ „ilyen 6 hónapot hallottam”.

Ennyit hallottál, és mennyit olvastál az 1-es válaszban?

┌─ A kivonás kezdőnapja nem lehet korábbi, mint az ügyintézés napja (nem lehet visszamenőleges), a lejárat napja pedig legfeljebb egy évvel lehet későbbi, mint a kezdőnap; de ismételhető a kivonás.


A megadott lejáratkor díjmentesen automatikusan forgalomba helyezik, ha hamarabb szeretnéd, akkor szintén 2300 Ft-os illetékért, szintén akár online is megteheted. ─┘

júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!