Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha lejár a műszakim, amíg...

Ha lejár a műszakim, amíg külföldön vagyok, mi lesz pontosan?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, hogy az országhatártól a műszaki viszgáztató állomásig el tudok jutni rendőri ellenőrzés nélkül, vagy útvonalengedéllyel, akkor milyen következményei lesznek? Németországban van az autóm jelenleg a holland határnál, én pedig külföldön tartózkodok és hamarosan lejár a műszakim.


Nem kérek tanácsokat, hogy ez kéne vagy az kéne, hanem pontosan objektíven mi a szabály, illetve intézkedés erre. Illetve küldenek-e automatikusan büntetést postán, vagy fizikai intézkedéshez vagy az autó lefotózásához, esetleg az új műszaki vizsgához van-e kötve egy büntetés foganatosítása?



2023. márc. 3. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Megkockáztatod, hogy lebuksz vagy trélerrel szállíttatod a műszaki vizsga helyére.

2023. márc. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem használod semmi. Ha használod, de igazoltatás nem történik, akkor szintén semmi nem történik.

Ha bátor vagy, hazajössz lábon. Elhanyagolható az esélye a buktának, ha az autó alapvetően rendben van, tiszta stb. Ha nem szednek ki valami más miatt, akkor nem fogsz lebukni.

Ha szabálykövető akarsz lenni, akkor trailer, vagy útvonalengedély.


Azt sajnos nem tudom hogyan lehetne leműszakiztatni kint.

2023. márc. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak országon belül kérdés. De pl az osztrákok előszeretettel ellenőrzik a magyar autókat és egy ilyennél nem engednek el egy ejnye-bejnyével.
2023. márc. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs baleset vagy rendőri ellenőrzés, addig semmi.

Én is nemrég 1500 km-t hazavezettem egy tökéletes állapotú, 4 éves, de éppen lejárt műszakis autóval. A kutyát nem érdekelte.

(Utólag vettem észre, hogy le volt járva)

2023. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Külföldön nem lehet levizsgáztatni? :(
2023. márc. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Németekkel nem szórakoznék, mivel ott kb fejlővés jár ezért . Érdemes haza juttatni még amíg van vizsga rajta vagy trailerrel hazavitetni más megoldás nincs ami nem egy vagyon lenne . A német vagy az osztrák megfog brutális bírságot ad és onnan utanná már csak bírság fizetése után traileren lehet távozni
2023. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor műszaki vizsgánál nem nézik utólag, hogy volt egy átmeneti időszak, amikor le volt járva, vagy ilyesmi?
2023. márc. 6. 01:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nézik és nem is foglalkoznak vele annyi , hogy lejárt vizsgás kocsit nem vihetsz lábon sehova csak maximum próbarendszámmal
2023. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vizsgáztatóhelyet nem érdekli, hogy le volt járva a műszaki vagy hogy hogyan került oda az autó.
2023. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!