Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A vészhelyzet miatt meghosszab...

A vészhelyzet miatt meghosszabbított műszaki érvényes-e külföldön is?

Figyelt kérdés
Ugye a vészhelyzet miatt az okmányok érvényességét (beleértve az autók műszaki vizsgáját) meghosszabbították a vészhelyzet utáni 180. napig, ami december 15. De ha én külföldre megyek (Olaszországba tervezem Szlovénián keresztül augusztusban), akkor ott, ha megállít egy rendőr, és kéri a forgalmit, ő ezt tudni fogja-e vagy megbüntet? Ha meg is büntet (mert nem tudja), utólag sztornóztathatom-e a büntetést?

2020. júl. 3. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kéri el a forgalmit és nem nézi a lejáratot. nem veheti el a forgalmidat sem. utazz csak nyugodtan.
2020. júl. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Természetesen ez csak otthon ervenyes.Kulfoldon nem.
2020. júl. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Már minden vizsga állomás teljes nyitva tartással üzemel, nem értem mit problémázol 23000 ft-on. Persze , ha jó az autód.
2020. júl. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nem vagyok biztos benne, hogy Brasco kollégának igaza van. Szerintem ha azt mondja a magyar hatóság, hogy érvényes, akkor azt senki nem bírálhatja felül. Az mondjuk lehet, hogy a gatya állapotú autót az osztrákok, németek, horvátok, stb. nem engedik a forgalomba, de az ilyen szerintem nagyon ritka lehet. De az szinte biztos, hogy nem nézegetik a forgalmit kint egy sima igazoltatásnál.
2020. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Az autó teljesen rendben van, hétfőn viszem az esedékes időszakos szervizre. Nem a pénz a probléma, de miért fizessem ki most, ha csak decemberben szükséges a műszaki vizsga hivatalosan, és onnan kezdve mindig fél évvel később fog lejárni. Hamarosan le is cserélem majd, eladni is jobb hosszabb műszaki érvényességgel.
2020. júl. 4. 06:17
 6/7 A kérdező kommentje:

Ebből a cikkből úgy tűnik, mégiscsak Brasconak van igaza:

[link]

2020. júl. 12. 12:07
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy elvittem műszakira az olasz út előtt, de a kutya se kérte a forgalmit. A szlovén határőr annyit kérdezett, hogy egy család vagyunk-e, az olasz meg azt, hogy hova megyünk, és jártunk-e veszélyes országban előtte. Elhadart 5-6 országot, Romániára, Ukrajnára, Koszovóra emlékszem, mondtam, hogy nem, kérdezte, hogy csak Magyarország, mondtam, igen, erre átengedett. Hazafelé meg sem állítottak sehol.
2020. szept. 17. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!