Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha megváltozott a lakcímem,for...

Ha megváltozott a lakcímem,forgalmin maradhat a régi vagy változtatni kell? Esetleg ha nem változtatom meg, büntethetnek?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
maradhat de én lecseréltetem , mondta is az ügyintéző hogy biztosan akarom mert végülis feleslegesen kidobott pénz 6ft
2021. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Én hagynám következő műszakiig. Mostanában a rendőrök el sem kérik a forgalmit.
2021. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) egyébként is műszakija lesz februárban, akkor hagyom addig:)
2021. okt. 28. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

┌ 89. § (4) Új forgalmi engedélyt kell kiállítani

c) forgalmi engedélyek esetében, a „Műszaki lap” első oldalán, az „Üzemben tartói lap” vagy a „Bejelentő lap” első oldalán szereplő adatok változása esetén 𝐚𝐳 ü𝐳𝐞𝐦𝐛𝐞𝐧 𝐭𝐚𝐫𝐭ó (𝐭𝐮𝐥𝐚𝐣𝐝𝐨𝐧𝐨𝐬) 𝐥𝐚𝐤𝐜í𝐦é𝐧𝐞𝐤 (𝐬𝐳é𝐤𝐡𝐞𝐥𝐲é𝐧𝐞𝐤, 𝐭𝐞𝐥𝐞𝐩𝐡𝐞𝐥𝐲é𝐧𝐞𝐤) 𝐯á𝐥𝐭𝐨𝐳á𝐬á𝐫𝐚 𝐯𝐨𝐧𝐚𝐭𝐤𝐨𝐳ó 𝐚𝐝𝐚𝐭𝐚𝐢 𝐤𝐢𝐯é𝐭𝐞𝐥é𝐯𝐞𝐥, továbbá a forgalmi engedély hátoldalán az időszakos vagy forgalomba helyezés előtti vizsgálat azonosítója vagy a hivatalos feljegyzések részére fenntartott hely betelte esetén.

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról ┘


┌ 9. § (7) A járműnyilvántartás - a természetes személyazonosító, valamint a 𝐥𝐚𝐤𝐜í𝐦-𝐚𝐳𝐨𝐧𝐨𝐬í𝐭ó 𝐚𝐝𝐚𝐭𝐨𝐤 𝐤𝐢𝐯é𝐭𝐞𝐥é𝐯𝐞𝐥 - közhiteles hatósági nyilvántartásnak minősül.

↑ 1999. évi LXXXIV. törvény a közúti közlekedési nyilvántartásról ┘


Ha műszakija lesz februárban, az nem feltétlen jár a forgalmi engedély cseréjével; csak akkor, ha már betelt a 6 vizsgaidőponti mező.

2021. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TENGEERPICI válasza:
0%
Lakcím változásnál, minden olyan iratot okiratot át kell íratni az új lakcímre, ami lett! Sokan nem foglalkoznak vele mert felelőtlenek, csak akkor kapkodnak amikor baj van, és mindenki más hibás csak éppen ők nem! A lakcím váltásnak meg van a hivatalos kijelölt ideje, addig kell bejelenteni, átíratni. Csak a felelőtlen trehány emberek nem foglalkoznak vele! Csak szóltam! TENGERPICI 2021.11.02.
2021. nov. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5


Pici, a 4-es idézte a jogszabályt elolvastad? Aszerint nem kell forgalmi engedélyt cserélni, ha csak a lakcím adatok változtak.

2021. nov. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!