Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autón tanultam...

Benzines autón tanultam vezetni. Mi lesz más dízel autó esetén?

Figyelt kérdés
2 hónapja van jogsim, még csak benzineset vezettem. Holnap vezetnem kéne egy dízel Ford Focust. Mitől lesz más, mint egy benzines autó? Mire figyeljek? Hol érdemes tartani a fordulatszámot? Bocsánat a hülye kérdésért.

2019. júl. 22. 14:24
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
Ugyanúgy kell vezetni egy benzinest meg egy dízelt is......nem tudom mit kell erre úgy ráparázni tekintve hogy minden mozdulat ugyan az,csak van némi fordulatszám beli különbség a kettő között azt jonapot!
2019. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően ugyan úgy kell vezetni, mint egy benzinest. Ami kicsit más lesz, hogy ha lenyomod a gázpedált egyből érezhetően megindul, valamint indulásnál nem kell annyira óvatosan kezelni a kuplungot. De ha ugyan úgy kezeled, ahogy a benzinesen megszoktad, az bajnak nem baj.

Fordulatot hallod, érzed. Nagyjából 1500 alá sokkal ne engedd, mert ott ez is erőlködni fog. Felső értéknél pedig ne üvöltsön feleslegesen a motor. Tehát városban mondjuk 2500 alatt legyen. 2200-2300 körül válts! A közepes tartomány olyan 1800-2000-es fordulat.

2019. júl. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dízel nyomatékosabb mint egy benzin, a kupung kicsit érzékenyebb. Nagy gázt nyomsz hirtelen tud rántani egyet. Én 3.2es ford rangert vezettem, először lefulladtam, de aztán belejöttem. Ne aggódj, annyi, hogy kisebb gázt kell adni
2019. júl. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz vele a Vácira kúpolni szmokendcsarm módra :D
2019. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!