Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb kombájn és...

Melyik a legjobb kombájn és traktor fajta szerintetek?

Figyelt kérdés

Fendt, John Deere, Kubota, Lamborghini, Zetor, Claas, Fortschritt, New Holland, vagy más?

+ kérdés: melyik a legnagyobb méretre?



2019. júl. 17. 20:10
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
de amugy hiába drága, én faluhelyen láttam már sok JOhn Deere-t és Fendt-t is, sőt JD kombájnt is
2019. júl. 18. 15:51
 12/17 A kérdező kommentje:

10-es: és mit gondolsz a Fendt kombájnjáról, a 9T-ről? youtube-n csak jót mondanak róla:

https://www.youtube.com/watch?v=Q1erpYlgsSE


+++amit említettem, a Tribine kombájn, ami az eddigi legnagyobb, és el tud hajlani középett, arról mit gondolsz?

2019. júl. 18. 20:16
 13/17 anonim ***** válasza:
Őszintén fogalmam sincs, ez ilyen luxuskategória a kombájnok között. A Fendt kombájnok is nyilván nagyon jók, de túl drágák is, és mint mondtam, a Claas kombájnok is nem feltétlenül azért tarolnak, mert a legmodernebb technikát nyújtják, hanem mert megbízhatók, mostmár nagyon jó a szervízháttér is, stb. Persze ha valakinek többezer hektárja van, már csak azért is érdemes megvegyen egy ilyen fekete Fendtet.
2019. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Legjobb traktor a Fendt. Az egyedi vario váltó miatt is.

Utána tenném a JD, Valtra traktorokat.


Kombájnba szerintem a legjobb Magyarországon a nagyobb Claas Lexionok meg a nagy JD kombájnok.


Traktorban a legnagyobb kerekes és nem derékbacsukló a Fendt 1050.

Legnagyobb derékbacsuklós a John Deere 9620R.

Nagy kombájn a Legnagyobb Fendt Ideal vagy Claas Lexion vagy Legnagyobb Jd.

Traktorba

Persze lehet, hogy van nagyobb pl. Big Bud , de az újabb elterjedtebb modelleket számítsuk.



Magyarországon azért nincsenek akkora traktorok és kombájnok. Eleve kissebbek a területek. Meg az úton való vonuláskor is el kell férnie a munkagépnek.


Olyan 250 lóerős gépek és középméretű kombájnok 6méteres asztallal elég.

2019. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pl az én költségvetésemhez mérten a Fiatagri 180/90 a legjobb. Nem mai gép, de mai napig teszi a dolgát. Vennék nagyobbat, erősebbet, de nincs annyi földem, hogy megérné beruházni egy John Deere gépre. Vontatni meg egy régi kocka Lamborgini-m van. Arra az tökéletes. Teherautónak a mai napig apám 4 hengeres hosszúplatós IFA-ja van, a pótkocsijával. Arra hogy elvigyem a léalmát a 28 km-re lévő feldolgozóba ahova levagyok szerződve, arra tökéletes az IFA. Van egy régi MTZ is ami villával van felszerelve pakolni a bigpack zsákokat. De az csak a gyümölcsösben van, onnan 10 éve nem mozdult ki. Sok a baj vele, de a villázást megtudom oldani vele, így még marad az állományba.


Am én mezőgazdasági munkára John Deere-t, vontatni Lamborghinit vennék, pakolni meg a Lambo kapna egy orr villát.

2019. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Mielőtt bedőlnél a sok buta emberbek nincsen igaza senkinek.

Ezek között nincs olyan különbség.

Nagy ostobaságot írt az eggyik kommentelő;milyen 90% csak claas kombájn??

Ne dőlj be a marhaságoknak.

A két márka a john deere és a claas fej fej mellett van kombájnból.

Traktorból egyértelműen john deere vezet illetve mtz a kissebb gazdálkodóknál.

2020. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kombájnból a Claas Lexionok mennek a legtöbb helyen.

Nagyobb céfeknél John Deere traktorok és vagy Fend -ek vannak.

Legnagyobbak Fendt 1050, Jd 9620Rx, Versatile, New holland T9, Kirovets K744.

Ezekből sok nincs, nehéz velük menni a keskeny utakon, plusz kevés akkora gazdaság van ahol ez indokolt.

Pl. 2 nagy gép árából 5 db 300 lóerős is megvan és rugalmasabb a művelés.

2020. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!