Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb kombájn és...

Melyik a legjobb kombájn és traktor fajta szerintetek?

Figyelt kérdés

Fendt, John Deere, Kubota, Lamborghini, Zetor, Claas, Fortschritt, New Holland, vagy más?

+ kérdés: melyik a legnagyobb méretre?



2019. júl. 17. 20:10
1 2
 1/17 anonim válasza:
39%
Most mondja valaki, hogy ide nem parasztok járnak! :D
2019. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
városban lakom, de mindig lenyűgöztek ezek a nagy járművek mikor vidéken voltunk rokonoknál. Ja és igen, nagyon nagy paraszt lehetek, még traktorba se ültem, se kapa nem volt a kezemben...
2019. júl. 17. 20:41
 3/17 anonim ***** válasza:

újakból a new hollandot szokták használni a "szegényebb" réteg, de még a john deere is elterjedt a hazánkban.

régebbiekből a dutrat és a mtz-t szokták kiemelni


és ez volt a legnagyobb amit eddig láttam

[link]

2019. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem igen van ezekben sem hogy a legjobb, pont úgy mint az autóknál.

Az egyik ezért jó , a másik meg azért.

Már csak abból induljunk ki hogy ha lenne LEGJOBB, akkor a többit nem venné meg senki.

2019. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mármint mire a legjobb?

Látszik, hogy nem vagy paraszt, mert nem tudod, hogy rengeteg dologra használják, emiatt több különböző, gyakran ellentétes igénynek kellene megfelelnie. Ezért amiben az egyik kiváló, az a másik feladatra felejtős...

2019. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Találtam egy jó nagy kombájnt, Tribine névre hallgat, ettől nem találtam nagyobbat
2019. júl. 17. 22:46
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

1#-es!

Azt szidod, aki neked enni ad?

2019. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Már csak abból induljunk ki hogy ha lenne LEGJOBB, akkor a többit nem venné meg senki."


Ez nem teljesen így van. Traktornál is az ár miatt nem vesznek az emberek John Deere-t.


Egyébként kombájnoknál a Claas vezet toronymagasan, ez elég egyértelmű. Ha az elmúlt hetekben szétnéztél a búzatáblákon, 90%-a a kombájnoknak Claas, és nem azért, mert csak erre van pénz, hanem mert a legmegbízhatóbb, nagyon strapabíró gép. De persze a John Deere kombájnok is bírják azért a strapát.

Traktoroknál a Claas már messze nem ennyire jó. Itt a John Deere-re esküszik a legtöbb gazda, és nem véletlen: csúcstechnika, de egyben megbízható, jól variálható és nagyon átgondolt gépek. Mivel rendkivül széles a termékpalettája a márkának, minden kompatibilis mindennel, ez is fontos szempont, a szervízháttér is nagyon jó. Nagyon nagy hátrány a nagyon magas vételára, illetve nagyon sok gazda panaszkodik a fogyasztásra: a John Deere motorok megbízhatóak és erősek, de nagyon iszákosak is.

A traktorok Mercedesének említett Fendt pedig abszolút presztízsgép a földeken is. Nekem is személyes kedvencem a Fendt márka, de érthető, ha van aki leszólja: csillagászati a vételára, és tényleg annyi kütyü van benne, mint egy űrhajóban, és ha valami elromlik, akkor az a gép lehet hónapokig állni fog. De kényelemben, funckiókban, erőben is, és ergonómiában a Fendt a király. Mondjuk annyi pénzért lehet is. A németek egyébként rendkivül büszkék erre a márkára, személyesen tapasztaltam.

A New Holland is megérdemel pár szót: ár-érték arányban nagyon jó gépek, és szépek is, vannak gazdák akik erre esküsznek, de mégtöbben szidják a márkát, mint a bokrot, vannak nagyon gagyi megoldások benne, műszakilag is.

Lamborghini: nagyon menő kinézet, meg persze sokatmondó a név, a sportkocsi márka miatt. Valójában csak egy egyszerű Deutz traktor, ami egyébként nem rossz, csak ergonómiában, kifinomultságban nem hasonlítható a fenti márkákhoz.

2019. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsó: kösz a részletes hozzászólást, ha már írtál százalékos arányt, meg tudnád mondani hogy traktorból melyik van a legtöbb a földeken úgy általánosságban? én a john deer-re szavazok, de ki tudja...
2019. júl. 18. 14:10
 10/17 anonim ***** válasza:

Jó hát hasra ütöttem azzal a 90%-al, de nagyon sok a Claas kombájn, és nem csak Magyarországon.

Traktorokból a nagy gazdaságokat figyelembe véve tuti John Deere-ből van a legtöbb, szerintem a traktorpark 50%-a JD, a másik 50% az összes többi márka. Viszont a kisebb és kicsi gazdaságok érthető okokból régi, illetve új Belarusokkal dolgoznak, de elterjedt a Zetor is, illetve sokan dolgoznak 25-30+ éves nyugati gépekkel, pl ebben is jó a JD, mert igencsak tartós.

2019. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!