Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire szabályos ez a...

Mennyire szabályos ez a parkolási mód?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakunk,aminek az alagsori részén garázsok vannak kialakítva.Az lenne a kérdésem,hogy akinek saját garázsa van,megteheti e,azt hogy a garázs elötti utra felfesti a parkolni tilos jezés csak azért,hogy ő majd kitudjon állni,pl a suzuki splas-ével,és igy az 5méteres szakaszon megtiltja azt,hogy más parkolni tudjon,ezzel elveszi a parkolási lehetőséget,a többi itt lakó elöl!

Vagy ezeknek a dolgoknak a szabályozásának hol tudok utánna járni?? köszi minden választ!


2010. júl. 10. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Joga szerintem nincs hozzá, bár az alapvető kúltúráltságba beletartozik, h nem állok más garázsa/kapuja elé...
2010. júl. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy kb 5-6 méter széles ut van,amin azért lássuk be nem nehéz megfordulni,és 90 lakásos panel tömb a mienk,amire max 15 parkolóhely van,ebből 5höz felfestették h ott ne parkoljon senki..
2010. júl. 10. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Jogosan festik fel. Ha te állnál garázsban és hajnalban mész dolgozni neked milyen öröm lenne hogy nem tudsz kiállni? Pláne felmész akkor a szomszédhoz hogy álljon arrébb, az meg téged utál meg... Ördögi kör, felfested azért utálnak, ha odaállnak és neked áll feljebb akkor azért
2010. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a 70-es, 80-as évekbe épültek ezek a házak, amikor a kutya se gondolta, h minden családba lesz legalább 1 autó...
2010. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de mi köze ehhez az autó márkájának, típusának? lényeges volt ezt belevenni?

amúgy én se örülnék, ha a garázs elé parkolna bárki, hiszen azzal korlátoz engem... nem? vagy te folyamatosan figyeled, hogy mikor jön-megy, és mindig elállsz onnan?

ha már fizetett, vagy fizet azért, hogy állandó védett parkolója legyen, miért ne lehetne ilyen joga?

vegyél/bérelj Te is garázst, és nem lesz ilyen gondod.

2010. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A garázs elött eleve tilos parkolni - és ha valaki mégis odaáll, akkor el lehet vitetni az autót.
2010. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem először is tegyél ki egy megállni és várakozni tilos táblát a garázs ajtóra.
2010. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Alapvetően oltári paraszt az aki garázs elé parkol, ha van hely, ha nincs.

2. Festegetni nincs jogod, mert nem vagy útkezelő, és az út köztulajdon, csak táblát rakhatsz ki a garázsra.

3. Szét kell verni azt az autót ami oda áll, mert lehet, hogy csak számomra egyértelmű, hogy más garázsa elé nem állok, vagy olyan helyre ahol zavarok másokat.

2010. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"kérdésem,hogy akinek saját garázsa van,megteheti e,azt hogy a garázs elötti utra felfesti a parkolni tilos jelzés" köszi annak a 2személynek aki megértette a kérdésemet!

a márkát illetően csak egy felvázolás volt,hogy a másfél méteres autójukkal 3 méteren nem tudnak megfordulni...

2010. júl. 10. 15:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, alapvető parasztság akkor is más garázsa elé állni és ne azt vitasd már, ki mekkora helyen forduljon meg, mert neked az úri kedved úgy tartja. Mert ha van egy olyan jó tapló szomszádod, aki ugyan ki bír állni nagyon kicsi helyen is, de cserébe vascsővel odaver párat a kocsi oldalának, azt ugyanúgy megérdemli a tulaj, minthogy simán elvitessék az autóját. Nem tudom tényleg te hogy éreznéd magad, ha mennél korán dolgozni és a hülye szomszédod a benga kocsijával a saját garázsod KAPUJÁBA beállna... Nyavajgás helyett keress másik parkolóhelyet inkább.
2010. júl. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!