Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt olyan aki autómata...

Volt olyan aki autómata váltós kocsit vett de később megbánta?

Figyelt kérdés

Lassan autóvásárláshoz közeledem és felmerül bennem mi lenne ha autómata váltós lenne az autó.

Kicsit drágább mint a sima de még beleférne.


Érdekelné hogy van e olyan aki megbánta hogy automatát vett ?


A konkrét kiszemelt egy mazda 3 2.2 dízel lenne.


2019. júl. 8. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

harminc éve csak automata-váltós kocsim van. A nejem kéziváltóson tanult, de aztán ahogy tehette vett egy automatát. Az egyik menyem kapott egy automata mercit, könyörgött, hogy ő kéziváltóst szeretne.


Nem vagyunk egyformák. A világ boldogabbik felén az automata a normális, nálunk a kéziváltó..


Csak a saját tapasztalatod a mérvadó..vegyél egy automatát, aztán meglátod(csak ne robotizáltat)


Egy próbát megér.

2019. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Autót mentem venni kis pénzből (300 ezer)

Nem tudtam milyen autót vegyek, de mivel sürgős volt elmentem egy autós piacra

Egyetlen olyan volt ami belefért a keretbe és állapotilag jónak tűnt.

Egy ezres Swift automata váltóval.

1.5 éve van meg és imádom mivel szinte csak városban van használva.

2019. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Számomra a legfontosabb dolog egy autóban a sportosság, a jó kormányérzet, a jó vezetési élmény. Tavaly 2 hétre kölcsönkértem a bátyám automata váltós autóját, hát azt hittem hogy felakasztom magam az első vezetés közben. Annyira unalmas volt a sajátomhoz képest, hogy fényes nappal piros lámpánál várakozva is elbóbiskoltam benne. Ez egy részben a váltónak köszönhető. Az első héten szabályosan frusztrált, hogy nem tudok mit kezdeni a jobb kezemmel, utána azért sikerült megszokni, de megszeretni azt nem. Minden utazás kínszenvedés volt vele.

Ha felmerült benned, hogy automata váltós autót veszel, akkor valószínűleg számodra semmit sem jelent a vezetési élmény (ezzel nincs is baj), tehát lehet hogy könnyen meg tudnál vele barátkozni. Ha sokat vezetsz naponta főleg városban (több órát), akkor még racionális választás is lehet, mert kevesebb figyelmet igényel egy automata váltós autó vezetése, sokkal könnyebb másra koncentrálni vezetés közben (hogy ez mennyire biztonságos abba most ne menjünk bele, nem véletlenül szerelik fel mindenféle segéddel a modern autókat), hosszú távon kevésbé fárasztó.

Bátyám egyébként kicsit megbánta hogy megvette az autót. A feleségével közösen használják, ahogy használták is a régi autójukat. Viszont a felesége nagyon ügyetlen volt vele, még 10 ezer levezetett kilométer után sem tudott mindenre egyszerre figyelni, ezért is vásároltak automatát. Neki így sokkal könnyebb lett a közlekedés, viszont a bátyám azóta szinte mindenhova gyalog jár, ugyan azon okokból amit én is megtapasztaltam, hogy frusztrálóan unalmas így az autó. Ezzel valaki meg tud barátkozni, valaki nem. Valaki képes órákon keresztül ülni egy széken miközben nem csinál semmit, én a 10. percnél már a fejemet verném a falba, mondván hogy az is jobb mint a semmi.

Szerintem próbálj ki egyet (ha teheted hosszabb ideig), de úgy hogy egyedül ülsz benne. Ha képes vagy a vezetésre koncentrálni hosszú távon és nem érzed rosszul benne magad, akkor éveken keresztül is el fogod tudni viselni valószínűleg.

2019. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 5 éve vezetek a manuális váltóval gondom nincs viszont nagyon sokat közlekedem nagyvárosban aminek a rendszeres dugó sajnos alaptartozéka. Éppen ezért gondoltam jó ötlet lenne egy automata.

Próbálok szerezni egyet kis időre kipróbálni , talán úgy könnyeb lesz dönteni

2019. júl. 9. 04:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Araszolni nagyon jó vele.
2019. júl. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!