Mi a véleményetek az ilyen sofőrökről? (videó)
Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy csak és kizárólag mint sofőrről, mit gondoltok róla, a hasonlókról. Mint ember, tudom, hogy felelőtlen és nem forgalomba való az ilyesmi, veszélyes. Viszont ha csak és kizárólag a vezetést nézzük, akkor ez már nevezhető valaminek, jó az illető, vagy ez nem számít nagy cuccnak, csak senki sem csinálja?
https://www.youtube.com/watch?v=5foBytsjf-c
Tegyük fel, hogy a látottakat nem közúton csinálja, így önmagán kívül nem veszélyeztet senkit és semmit. Az autó rendeltetésszerű használatához, azaz hogy A-ból B-be kényelmesen, biztonságosan és lehetőleg költséghatékonyan eljuss, nem értem, hogy mi értelme van ennek. Akármennyi pénzem lenne és akármilyen erős autóm is lenne, csak úgy poénból nem égetnék gumit. Értelmetlen pazarlás. Nem jó se az autónak, se a pénztárcának, se a környezetnek.
A vezetési tudás szerintem nem itt kezdődik. De ez csak az én véleményem.
Nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy ezt egy idióta pöccsfej töltötte fel, nevezetesen Gaju Kyd nagyváradi újgazdag jampigyerek, akinek akkora az arca, hogy a 7-es BMW-be alig fér be. Egy sokkal újabb videójában éppen egy S500 coupe Mercedessel cikázott a sávok és autók között 200 km/h-vel a nagyváradi elkerülőn, majd mikor finoman jeleztem neki, hogy mit csinálna, ha valaki hirtelen elékerülne (lévén forgalmas szakaszról van szó), akkor leoltott, hogy nem értek én ehhez, és hogy ezen a Mercin annyit ér a fékrendszer, mint a házam, és ezzel simán megállna, stb. Illetve ugyancsak ő az, aki egy vlogban 140-el tolja egy szűk egyirányú belvárosi utcában egy X6M BMW-nek, ami nem is az övé, hanem tőle egy sokkal gazdagabb és komolyabb autókkal rendelkező vloggeré (Ovidiu Pop), aztán ezzel vagánykodik.
Szóval alapvetően nem vagyok ellene egy kis utcai driftnek, meg akár az utcai versenyzésnek sem, de amit ez a gyerek leművel, az nem emberi. Én régebben követtem, tudom miről beszélek, és ettől nem tudok elvonatkoztatni. Bár ebben a videóban konkrétan nem ő vezet, de ezeknek csak szerencséjük van, nem a tudásuk menti meg őket a tragédiától.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!