Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri úgy autót vennem, hogy...

Megéri úgy autót vennem, hogy hetente egyszer vagy még ritkábban használnám?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztus eleje óta van jogsim, de azóta abszolút semmit nem vezettem.

Gyakran elgondolkodom rajta, lenne e értelme egy autónak, ha alig használnám. Nagyrészt az udvarban állna, mivel egyszerûen szinte nem lenne hova használnom.

Hetente egyszer járok vásárolni egy nagyobb hipermarketbe, ami munkahelyhez közel van, de nem szoktam annyit vásárolnj, hogy autó kelljen.

Ritkán utazom nagyon messzire. Vonattal járok mindenhova, meg BKV - val, mert bizony többnyire gyorsabbak, és jóval olcsóbbak, mint az autó.

A munkahelyem fél órára van tömegközlekedéssel. A vonatot térítik, a benzint nem.

De az a dilemma oka, hogy így meg el fogom felejteni a megszerzett vezetési tudományomat! Főleg úgy, hogy nayon sokba került, nehezen ment, és többször kellett levezetnem a 30 órát, annyira nem ment...

De, kérdés, nem lenne e pénzkidobás, ha nem használnám ki az autót, hanem nagyrészt az udvarban állna.

Viszont érdekes felvetés, amit egyik haverom mondott, hogy ha egyszer olyan helyzetbe kerülök, hogy szükségem lesz autóra, akkor meg kellemetlen helyzet lesz.



2019. jún. 18. 07:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Tehát, az autó mondhatni luxusnak számít, sok pénzbe kerül, és csak akkor van értelme, ha használja is valaki.

Mindenkinek magának kell eldöntenie, megéri e neki egy autó fenntartása.

Tudom, jó dolog vezetni, de azért nem keresek annyira jól, hogy ne érezném meg az autóval havi kiadásokat.

2019. jún. 18. 11:41
 12/15 anonim válasza:

Az autó egyáltalán nem luxus.

20-30 éve lehet az volt, mára már egyáltalán nem.

2019. jún. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3 féle sofőr van

Aki autóval dolgozik, átlagos sofőr(gyereket hordani ide-oda, tömegközlekedést kiváltani, eljárni dolgozni) és vannak a hobbisták akiknek az autó csak szórakozás, de azon felül eljuttat ahova akarod.


Most én is kérdezhetném mi szükségem van 180 lóerős motorra, kihasználni még tesztpályán sem tudnám, de a feeling meg van.

2019. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Akinek van autója, az még a 100 m -re lévő kisboltba is azzal megy!"

Tévedsz! Egy hétből 5 napot garázsban áll az autóm. Ugyanis hét közben munkába biciklivel járok, rossz időben busszal (munkáltatóm fizeti a bérletet akkor is adják, ha nem tudom kihasználni, vagy ha a szomszéd épületben laknék.) Boltba se nagyon járok autóval. Az egyik nagy hipermarkettől gyalog 15 percnyire lakom. Simán el szoktam gyalogolni, egy rekesz ásványvizet is elhozok a kezemben, nem esik nehezemre. Ilyen rövid távra nem kínzom az autómat. Ellenben pénteken és vasárnap megyek vele 240-240km-t autópályán. (Hétvégi hazautazás.) Tehát ha tényleg semmi másra nem használom, így is beleszalad évente 25.000km. Lehet nem általános ez a használati mód. De évi 25.000km-re nem lehet azt mondani hogy nem használom és azt sem, hogy mindenhova autóval járnék.

2019. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor minden tiszteletem a tiéd!

De az ismerőseimből indulok ki, akik közül többen mondták is, hogy azért vettek autót, hogy ne kelljen sehova se gyalogolniuk.

Még 200 m - t is képesek kocsival megtenni!

2019. jún. 18. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!