Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri úgy autót vennem, hogy...

Megéri úgy autót vennem, hogy hetente egyszer vagy még ritkábban használnám?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztus eleje óta van jogsim, de azóta abszolút semmit nem vezettem.

Gyakran elgondolkodom rajta, lenne e értelme egy autónak, ha alig használnám. Nagyrészt az udvarban állna, mivel egyszerûen szinte nem lenne hova használnom.

Hetente egyszer járok vásárolni egy nagyobb hipermarketbe, ami munkahelyhez közel van, de nem szoktam annyit vásárolnj, hogy autó kelljen.

Ritkán utazom nagyon messzire. Vonattal járok mindenhova, meg BKV - val, mert bizony többnyire gyorsabbak, és jóval olcsóbbak, mint az autó.

A munkahelyem fél órára van tömegközlekedéssel. A vonatot térítik, a benzint nem.

De az a dilemma oka, hogy így meg el fogom felejteni a megszerzett vezetési tudományomat! Főleg úgy, hogy nayon sokba került, nehezen ment, és többször kellett levezetnem a 30 órát, annyira nem ment...

De, kérdés, nem lenne e pénzkidobás, ha nem használnám ki az autót, hanem nagyrészt az udvarban állna.

Viszont érdekes felvetés, amit egyik haverom mondott, hogy ha egyszer olyan helyzetbe kerülök, hogy szükségem lesz autóra, akkor meg kellemetlen helyzet lesz.



2019. jún. 18. 07:21
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:

"Viszont érdekes felvetés, amit egyik haverom mondott, hogy ha egyszer olyan helyzetbe kerülök, hogy szükségem lesz autóra, akkor meg kellemetlen helyzet lesz."


A leirasod alapjan nehezen tudnal olyan helyzetbe kerulni,hogy neked feltétlen szükséged legyen autóra!Azert meg kár megvenni hogy az idő 99%-ban álljon a kertben a diofa alatt te meg nézegesd!Főleg miutan ha egy autoval egy métert nem utazol az akkor is pénzbe kerül stb stb.....

2019. jún. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Te magad válaszoltad meg a kérdést, hogy gyakorlatilag semmi szükséged rá.

Én meg pl. szarni is azzal járok. Nem vagyunk egyformák, nincs ezzel gond.

2019. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

Persze, hogy meg.

Plusz ha lenne, egyre többet használnád.

2019. jún. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem éri megvenni.

Én ettől többet használom , mint ahogy te akarnád, de még ettől a taxizás is olcsóbb lenne nekem.

2019. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

- Szükségét érzed, hogy legyen?

- Nem.


Meg is válaszoltad magadnak a kérdést, jelenleg nincsen stükséged autóra.

Plusz még azon is gondolkozz el, hogy érdemes-e havi szinten több ezer forintot kidobni azért, mert ban egy autód, amit nem használsz.

Az autó akkor is pénzbe kerül, ha nem használod, és még az értékéből is veszít.

Majd, ha úgy érzed, hogy kell, szükség van rá...

2019. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy autó sem éri meg....de...nem azért veszünk autót, hogy megérje..azt meghagyjuk a bérautócégeknek


Több tízezer autó áll az utcán, udvarokban, hogy ha kell, akkor ne kelljen mentőt hívni. Amúgy sokan busszal járnak, csak végszükség esetén használják az autójukat.


Sokan szégyenlik, pedig nem kellene, hogy egyszerűen csak kedvtelésből mennek néha egy kört.

Az autó egy egyszerű fogyasztási eszköz. akinek fussa rá és imádja, az vegye meg.

2019. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azt is kalkuláld bele, hogy nem csak a benzint kell fizetned. Súlyadò, biztosítás (kezdő jogsisként lehet akár évi 80 ezer lesz), karbantartàs, műszakizàs stb.

Gondolom használt autót vennél, azoknál mindig van mire költeni,akkor is, ha ritkán használod.

Szerintem akkor éri meg autót venni és fenttartani, ha nagyban megkönnyìti a mindennapjaidat.

Én pl 10 km-re lakok a munkahelyemtől, nincs bicikliút, 2 sávos főúton tudnék menni, folyamatos gázolások vannak. Busszal 1,5 óra, àtszàllni és sétálni is kell.

Autóval 15 perc.

Reggel és este 30 perc kocsival összesen, busszal és gyalog 3 óra lenne összesen.

Ilyen esetben szerintem nem is kérdés.

De ha te neked nem kell minden nap, csak alkalmanként, akkor szerintem felesleges. Max akkor vennék, ha anyagilag nem számítana.

Egyébként 1 éve van jogsid, már venned kéne szerintem pár órát, mielőtt forgalomba ülsz.

Ha később veszel autót, akkor majd veszel előtte órát és kész. Csak azért ne vegyél, hogy ne ess ki a rutinbòl. Mert már kiestél, 30 óra egy évvel ezelőtt semmi.

Valódi gyakorlatot úgyis akkor szerzel, ha rendszeresen használod majd. A hétvégi sofőrök sem olyan rutinosak szerintem.

2019. jún. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne vegyél autót.

Ha pár napig szükséged lenne rá, vagy csak gyakorolni akarod a vezetést, bérelj egy autót. Napi 8-10 ezerért már jót is lehet bérelni, ha hetente használod, az egy hónapban 30-40 ezer Ft maximum, de ilyen rendszerességnél már komoly kedvezményeket is adnak. Ennél egy autó fenntartása többe kerül. Ha spórolni akarsz, akkor egyszerűen egy ideig nem bérelsz autót. Ha már vettél egyet, azon nem tudsz spórolni, fenn kell tartanod.

2019. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ilyen feltételekkel egyértelműen semmi értelme autót venni.

A vezetést szerintem nem lehet elfelejteni. Én kerek 10 évig nem vezettem a jogosítvány megszerzése óta. Akkor sem saját, hanem céges autót, furgonokat kezdtem vezetni. Ráadásul Budapesten, ahol semmi helyismeretem nem volt addig (vidéki vagyok), vagy épp keresztül-kasul az országon. Nem mondom, hogy az első napokban nem voltam bizonytalanabb, de pár hét alatt teljesen belerázódtam. A rutin (már ha a vizsga után valaki rutinosnak nevezhető) valamennyire megkopik, de hamar fel lehet azt eleveníteni, csak gyakorlat kérdése. Azóta (~8éve) van saját autóm is. A hátam mögött van már kb 400.000km, de még karcolást se okoztam egyik autón se, bírságot se kaptam még.

Szóval ha csak emiatt aggódsz, hogy "elfelejtesz" vezetni, felesleges egy autót fenntartani.

2019. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Akinek van autója, az még a 100 m -re lévő kisboltba is azzal megy!😂

Nem mondom, hogy soha nem jönne jól, mint pl. nyáron, mert sokszor - majd' minden hétvégén - megyek ilyenkor a Balatonra, de az év többi részében szinte nem is használnám.

2019. jún. 18. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!