Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsimosás otthon?

Kocsimosás otthon?

Figyelt kérdés

Vettem egy magasnyomású mosót, viszont eddig még soha nem mostam kézzel a kocsit. Ezért szeretnék tanácsokat kérni.

Félek, hogy ha erősen 'rányomom' a mosót az autóra, akkor az kárt tesz a fényezésben. Mennyire féljek ettől?

Valamint ti hol vesztek autósampont, és a belső takarításhoz szükséges dolgokat?



2019. máj. 25. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rongy az mindig van otthon. Porszívó is.

A sampon. Neten vettem ipari aktiv habot 20e Ft volt 20 liter. Mindent lepucol.

Tehát hab majd víz majd attorolgetes és lehuzoval lehúzom a vizet.de lagyviz van itthon ha nem húzom le az se baj

2019. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyári fényezésnél nem lehet probléma, kivéve ha már rozsdás valahol, mert azt képes kilyukasztani. Újrafényezettnél előfordult már, hogy foltokban lekapta a festéket. Nem kell túl közel tartani és akkor nem lesz gond.

Én először leveretem vele a nagyját, utána vödörből szivaccsal, kefével, autósamponos vízzel átmosom az egész kasznit, majd a nagynyomásúval újra leveretem. Végül áttörlöm szarvasbőrrel, hogy cseppmentesen száradjon és kész.

Belülről porszívó, majd nedves mikroszálas törlőkendő, végül száraz mikroszálas és az is kész.

Amway autósampon koncentrátumot használok.

2019. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy árnyékba csináld , az egyik oldal kerèk dobjait kezd el veretni párszor majd oldalát és tetejét aztán csere . 1 1,5 méter táv elég . Maxolen sampon vagy komoly markas dolgot használj , tetejet üvegeket habozd majd haladj lefele . Kerekekre kefe vagy mas ruha kell mosasra , veresd le a habot vigyél fel viaszt szórófejjel álljon rajta fél percet ezt is veresd le . A többi vizet szilikonos lehúzóval távolítsd el . Szárazra kissé nedves Vileda törli .
2019. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja a fényezésnek. Főleg ha valami 100Ft alatti mosót vettél. Az jó esetben tud 70-110bar üzemi nyomást, ami nem sok.

Nekem is ilyen olcsó mosóm van. Nem gagyi márkát vettem (makita) mégis nem sokat ér. Inkább slaggal mosom, mint hogy elővegyem és vesződjek vele, vagy elmegyek a közeli pénzbedobós mosóhoz. Sokkal nagyobb ott a víznyomás.

Amúgy samponból, meg autóápolási termékekből és Sonaxot szoktam használni. Viszonylag jó minőségűek, árban középkategória. Ezeket autósboltban veszem. Újabban a lotusos termékeket is használom. Azok is nagyon jók. Főleg a "törölközőt" szeretem nagyon. Tényleg 5 perc alatt karcmentesen tökéletesen szárazra törölhető vele az autó. Ezt neten rendeltem.

2019. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyesen ez akart lenni: "Főleg ha valami 100eFt alatti..."
2019. máj. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!