Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szoktál otthon javítani...

Mit szoktál otthon javítani az autódon, és milyen szerszámokat használsz hozzá?

Figyelt kérdés
És mi az, amiért már szervízbe viszed?
2019. máj. 21. 14:01
 1/7 Beviz Elek ***** válasza:

Kasztni hegesztésre és fényezésre nem vállalkozom, azon kívül bármit megpróbálok. Ha nem jön össze akkor eladom/bontó és veszek másikat.


Nagyon sok szerszámom van, de mindig beszerzek valami újat.

2019. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Néha ellenőrzöm a nyomást a gumiban, megnézem a folyadékszinteket (ha kell utántöltök), egyszerűbb izzókat kicserélek.

A többit csinálja meg a szerelő. Öreg vagyok már bohócnak, jobb dolgom is van, mint tökig olajosan baszni el egész napokat.

2019. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mostani autóm még garanciális. Így mindenért kénytelen vagyok szervizbe vinni. Szerencsére egy szoftverfrissítésen és olajcserén kívül másért még nem kellett vinni.

Az előző autómat se kellett nagyon szerelgetni, csak apróságok voltak. Pl tavaszi-őszi kerékcsere, szervo-olajcsere, a szélvédőmosó fúvókát kicseréltem gyári porlasztósra, utastér ventilátor egyszer idegesítően nyikorgott, egyik vízcső kidörzsölődött ezért cseréltem, stb...

Szerszámokból inkább keveset, de jó minőségűeket szerzek be, még ha drágább is. Ezen kívül faterom géplakatos volt, tőle is örököltem sok szerszámot. Ezeknek a nagy része mondjuk ezer éves ócska kacat, pár darab van csak amit ezek közül használok.

2019. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinél más. Van aki megszereli magának, van aki egy szélvédőmosót se tud utántölteni
2019. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olajcserére viszem szerelőhöz, mert nincs akna, vagyis van, de nem tudok leállni a pincébe az ültetés miatt, meg így a szervízkönyv is töltve van, féket, futóművet szintén nem szerelek otthon.

Kisebb dolgokat simán, de azokat meg általában nem kell. Mert jó állapotú autóim voltak.

Elromlik esetleg egy szenzor, akkor kiolvasom a hibakódot, megkeresem mi a baj, megrendelem, kicserélem. Mivel van otthon traktor, teherautó miegymás így minden szerszám adott.

2019. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megcsinálok, a szerszámokat hosszú lenne leírni, szervizbe még sosem vittem csak vizsgára.
2019. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit szoktam javítani??? hmmm had gondolkodjak!!! Ja megvan: mindent :D :D


Milyen szerszámokat? Légkulcstól kezdve a CO hegesztőn át a lehúzókig és a kinyomókig kb mindent...


Most jártam vele életemben először "szervízben" futóművet beállíttatni mert oda azért hülyeség lenne megvenni egy lézeres műszert 300e forintért :D

2019. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!