Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van, aki szokta magára hagyva...

Van, aki szokta magára hagyva járatni a motort egy helyben állva, üresben?

Figyelt kérdés

2019. máj. 19. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Időnként igen, ha olyanom van. Hagyom járni és időnként megtekerem kövér gázzal a motort, aztán járhat tovább. 1-2 óra simán belefér.
2019. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Az autó motorját télen szoktam járatni, hogy menjen a fűtés... csakhogy olyankor benne ülve várakozom, várok valakit.

Annak semmi értelmét nem látom, hogy teljesen cél nélkül járassam a motort álló helyzetben, akkor már inkább megyek vele néhány kilométert.

2019. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szoktam, mert általában semmi értelme. Hacsak nem muszáj, pl. fűtés, hűtés vagy töltés miatt.


Egyes országokban büntetik is az efféle öncélú környezetszennyezést.

2019. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Én is szoktam járatni , meg túráztatni is, de nem hagyom a magára, ha járatom se. És mindig távoli helyen, ahol nem zavar senkit.
2019. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Se nem járatom, se nem túráztatom. Főleg nem hagyom magára járó motorral...
2019. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Mert egyrészt nem látom értelmét. Másrészt teremgarázsban parkolok. Nem hagyom ott az autót benne a kulccsal, járó motorral.
2019. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:
84%

"üresben"....még jó hogy odaírtad.

Szerinted, sebességben is magára lehet hagyni járó motorral?

Érdekes lenne.

2019. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert nincs érelme. Egyébként egy hülyeség hogy télen ha nagyon le van hűlve az autó több órás állás miatt akkor főleg a dízelnél szokták sokan hogy beindítják és percekig hagyják járni a motort hogy melegedjen. nem fog melegedni így a dízel a büdös életbe sem még 1 óra járatás után sem. Így jobban kopik benne minden, az olaj em lesz nagyon meleg az meg semmit nem ér. Ha egy autót melegíteni kell akkor menni kell vele normálisan, nem szét hajtani és szépen be fog melegedni. Persze arra az időre lehet helyben járatni ameddig a jeget, havat letakarítjuk róla 2-3 perc utána menni kell vele.

Én maximum hosszú út után járatom helyben ha pár percig várok valakire például és tudom hogy utána úgy is indulok, de ez maximum 5 perc szokott lenni.

2019. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szoktam dugóban, parkolóban mikor várakozok, vagy pihenek egy kicsit.
2019. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az öncélú járatásra hívnék rendőrt, mikor fél órán is keresztül hallgatja a társasházakban több száz ember, hogy melegedik egy ember, és esetleg még nyomatéka az ütemes basszust is, zenét hallgat... Vészjelző kirakva... Most épp ez történik és éjjel 11 múlt, aludnamk, szelloztetnenk, de nem tudunk egy bunkó ember miatt... Nézzen magába, aki ilyet csinál.
2021. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!