Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem gáz, hogy az oktatóm...

Nem gáz, hogy az oktatóm ennyire lazán veszi a dolgokat?

Figyelt kérdés

Ma volt a második KRESZ órám. Maszek az oktatóm, saját autósiskolája van. A kresz tanfolyamon kb 3-4en szoktak lenni nála. Az egyik fiú kérdezte, hogy mikor lesz a kresz vizsga, erre azt mondta az oktató, hogy ha a teszt feladatokat meg tudjuk csinálni a hibahatáron belül, akkor akár holnap mehetnénk. (De úgy, hogy a meghatározott X óraszámot nem tartja meg, és addig amíg nem sikerülnek a feladatok addig nem) meg azt is mondta, hogy a jövő héttől mehetünk vezetni a rutinpályára (úgy hogy mi vezetünk ki odáig, a forgalomban!) mert ha a kreszt megcsináljuk, akkor egyből mehessünk a rutinvizsgára. Így mondta: "Jó lenne ha nem menne el az idő, és szeptemberig nem húzódnának el a dolgok, addigra meglenne a jogsitok)


Szerintetek?


2010. júl. 5. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

folyt.

ugyanakkor örülj hogy remélhetőleg nem akar lehúzni, pörgetni akarja a dolgokat. viszont a vezetési órák legyenek meg, azon ne spóroljon és abba ne menj bele, hogy papíron több órát írjatok be, mint amennyit valóban vezettél! ez Neked lesz később gáz, ha nem fogsz tudni vezetni...

2010. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk kifelejtettem, hogy mára úgy csináltuk, hogy csütörtökön feladott a könyvből kb 120 oldalt, hogy olvassuk el és adott kb 200 tesztkérdést, házi feladatként. Amit nem tudtunk azt megbeszéltük, elmagyarázta.

Gondolom ezzel is felgyorsítja a dolgokat.

2010. júl. 5. 21:01
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyébként azt mondta, hogy 120-130 ezer lesz kb az egész. Máshol is kb ilyesmi árak vannak úgy tudom.
2010. júl. 5. 21:02
 14/20 anonim ***** válasza:
48%
Én is vezettem forgalomban egy kicsit mikor még a rutinvizsgám se volt meg. Minden oktatónál van ilyen lazaság, főleg ha saját sulija van és ő tartja a kreszt és a vezetést is akkor simán megcsinálja.
2010. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%

Nálam anno nem vették ilyen lazán.(pedig örültem volna) Igazából azzal, hogy a kreszt tudod kiválóan, még nem mész semmire. Kifejtem: a könyvben/számítógépes teszten rajzok vannak. Az életben nem lesz olyan sima minden. A kilátást zavarhatja bármi, a gyalogosok sem mindig a zebrán mennek csak át... És a könyvben olyan sem lesz szerintem, hogy villant/jelez valaki, mert elenged. Szóval amit nem értesz, kérd meg, hogy magyarázza el, hisz az a dolga. Gyakorold a tesztet, menj át KRESZ-en, aztán a többit majd vezetés közben tapasztalod meg. Amúgy is meg lehet a többséggel beszélni a dolgokat.

Kívánom, hogy úgy menjen mint nekem : minden elsőre sikerült.

2010. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%

A rutin feladatok előtt természetes, hogy először az "egyenes" és egyenletes haladást gyakoroltatják.

Ha ehhez kicsi a pálya, akár forgalomban is jobb, mint rögtön tolatással kezdeni az ismerkedést.

2010. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nekem ugyanígy volt. a tesztpályára is nekem kellett kimennem, első alkalommal is. én úgy próbáltam felfogni, hogty ha ő ilyen lazán veszi, akkor én miért aggódjak? valaki ismerősödet kérj meg, hogy menjetek ki valahova kicsit gyakorolni, és nemlesz miért aggódnod :) sok sikert!
2010. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszi a ti válaszaitokat is.


Örülök egyébként, hogy enged vezetni, csak ne forgalomban kelljen már megtennem életem első méterét...Gyakorolni nem tudok senkivel, mert akinek van autója az úgysem engedi meg.


Ráadásul ma felhívott az oktató, hogy holnap mehetünk pályára...Az ciki ha még a suliban (ahol találkozunk) megmondom, hogy én nem merek kivezetni a pályáig, mert még soha sem vezettem? Szerintem azért mégsem a forgalomban kellene kezdeni, hanem egy félreeső területen...

2010. júl. 6. 17:17
 19/20 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy gyorsan emg akarja veled szereztetni...

Nálam fordítva volt, már évek óta vezetgettem forgalom elől elzárt úton... tehát tudtam mindent ment midnen... csak azt a 10+20 órát kb ha az oktatón múlik 1 év alatt vezetem le...

Így kb 5 rutin és 5 forgalom után mondtam h köszönöm, vizsgáznék:)

És mindenből meglett elsőre B + A1

2010. júl. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én örülnék neki ha ilyen gyorsan menne. májusig kellett várnom h elkezdhessem a kresz tanfolyamot (akkor lettem 16 és fél éves), aztán a többiek júniusba levizsgáztak nekem várnom kell augusztusig (akkor leszek 16 és háromnegyed..) és ha ilyen lesz tovább is akk majd 17 évesen autóba engednek.. de nem baj igy legalább jobban megtanulom a probakreszen már 10böl 8szor átmegyek
2010. júl. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!