Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem gáz, hogy az oktatóm...

Nem gáz, hogy az oktatóm ennyire lazán veszi a dolgokat?

Figyelt kérdés

Ma volt a második KRESZ órám. Maszek az oktatóm, saját autósiskolája van. A kresz tanfolyamon kb 3-4en szoktak lenni nála. Az egyik fiú kérdezte, hogy mikor lesz a kresz vizsga, erre azt mondta az oktató, hogy ha a teszt feladatokat meg tudjuk csinálni a hibahatáron belül, akkor akár holnap mehetnénk. (De úgy, hogy a meghatározott X óraszámot nem tartja meg, és addig amíg nem sikerülnek a feladatok addig nem) meg azt is mondta, hogy a jövő héttől mehetünk vezetni a rutinpályára (úgy hogy mi vezetünk ki odáig, a forgalomban!) mert ha a kreszt megcsináljuk, akkor egyből mehessünk a rutinvizsgára. Így mondta: "Jó lenne ha nem menne el az idő, és szeptemberig nem húzódnának el a dolgok, addigra meglenne a jogsitok)


Szerintetek?


2010. júl. 5. 20:30
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Én még soha nem vezettem a centit sem, ő meg a jövő héten már ki akar vinni a rutinpályára. Úgy kellett róla lebeszélnem, hogy a forgalmas úton nem akarok még vezetni...
2010. júl. 5. 20:32
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Ebben semmi lazaság nincs, nem értem mit aggódsz, inkább örülnél h nem húzza az időt. Az meg hogy forgalomban kivezetsz odáig neked jó, mert akkor már legalább valamennyire hozzászoksz a kocsihoz, ha most beülnél és mennél oszlopok között szlalomozni nem hinném, hogy úgy menne mintha vezettél volna előtte egy 15 percet forgalomban!
2010. júl. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én igazán attól félek, hogy majd a forgalmas úton olyan helyzetbe kerülök (mikor életemben először vezetek) hogy bepánikolok, és valamit elrontok. Tényleg, még be sem indítottam soha egy autót sem...Ezért mernék inkább egy zárt pályán vezetni először.
2010. júl. 5. 20:36
 4/20 anonim ***** válasza:

Szerintem tök normális.. Velem is úgy kezdték, na akkor kihajtunk a tanpályára..

Ne félj, van mindenféle pedálja, száguldozni úgyse hagy, övé a felelősség, attól ne félj, nekimentek valaminek..

2010. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes.

A KRESZ-t minden oktató a maga tempójában zavarja le. Én sok alkalommal be sem tudtam menni KRESZ-re a munkám miatt, 8-ból kb 4-szer ha voltam, de adott könyvet, teszt cd-t. A KRESZ az, amihez igazából nagyon nem is kell a magyarázás, azt meg kell tanulni, nincs mese.

Viszont nálunk a sikeres kresz vizsga előtt szó sem volt rutinórákról, és ezt nagy baromságnak tartom. Kresz vizsga nélkül nem is ülhetnél autóba.


Azt tudom tanácsolni, ha még nem fizettél be mindent előre, hogy a kresz után menj át másik iskolába.

2010. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok, azt el is felejtettem, hogy én az első rutin órámon, amikor életemben először ültem autóban a rutinpályán nem is voltam, cirkáltunk a városban :-)
2010. júl. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Hát ez az...Már első órán olyanokat kérdezett, hogy pl fel volt rajzolva egy útkereszteződés, és kinek van elsőbbsége. De azelőtt ugye én nem tanultam semmi ilyesmit, tehát fogalmam sem volt (se könyvem nem volt, se CD se semmi). Tehát az alapvető kresz szabályokkal sem vagyok tisztában (oké, ismerem a zöld jelzést meg ilyeneket, de hogy kinek van elsőbbsége, meg mik a sebesség korlátozások, egyáltalán nem tudok) A sebesség fokozatokat sem tudom, hogy hogyan kell használni, és akkor azt akarja, hogy vezessek vagy 15 km-t...
2010. júl. 5. 20:44
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én nagyon para vagyok...A tudásom nulla eddig.
2010. júl. 5. 20:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

gondolom áron alul vállalt el mindent és csak úgy éri meg neki, ha minél kevesebb órát tart meg, mert különben 500ft-os órabér jönne ki, ami neki nem business. DE!

én azt mondom, hogy a KRESZ-hez sem árt tanári magyarázat. a fontosabb dolgokat elmondani, ami a könyvben nincsen benne. valós /élmény szituációkon eltöprengeni, feldolgozni mikor mi történt és miért, ki volt a jó ki nem. egy két tábla jelentése sem triviális (pl.: úton megfordulni vs. kereszteződésben). ha nem értesz valamit, az a könyvből nem fog kiderülni. a tanár tudja mi az, amit esetleg nem érthetsz és rákérdez. pillanatokon belül kiderül, ha nem tiszta és már magyarázza is érthetően. a teszteknél sem árt elemezni részletesen, ami szintén nincsen leírva. folyt köv.

2010. júl. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

folyt.

szerintem ennek akkor lenne értelme, ha már minimum 1 alkalmat ( 2 óra) vezettél volna a rutinpályán hogy egyáltalán tudjad mi az elindulás, hogyan kell. utána már jó buli forgalomban autózni a rutinpálya felé, én is így tanultam. de rögtön elsőre szerintem hülyeség/értelmetlen, hiszen még elindulni sem tudsz. nagy gond nem lesz, az oktatónak mindenhez van pót pedálja illetve mindenért ő felel. szerintem ez kb úgy fog kinézni, hogy ő nyomkodja majd a pedálokat te meg csak a kormányt.én úgy tudom, hogy hivatalosan addig nem kezdhetné el a rutint amíg nincs meg a kresz. gyakorlatilag ez sztem nem gáz, viszont akkor a kartonon előre kell dátumozni. viszont ha ne adj isten NKH ellenőr rajta kap... hát akkor lehet örök életre eltiltanak a jogsitól, ezt nem tudom...

2010. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!