Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak drágábbat, vagy...

Első autónak drágábbat, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Szeretnék autót vásárolni jelenleg 2 millió a keret, eddig úgy volt hogy veszek 1,5-ért, és akkor marad átírásra, biztosításra, és az első szervízre. De jobban átgondolva talán mégsem ez lenne a legjobb opció, hiszen a vezetési rutinom meglehetősen kevés. Tehát a kérdés adott, ti mit tanácsoltok? Városba milyen szaladgálós autót ajánlotok napi kb 10km-es távolságra?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2019. ápr. 15. 04:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked kell dönteni... rutin nélkül sem törvényszerű, hogy megtörik az autó, de arra sincs semmi biztosíték, hogy egy rutinos vezetőnél nem történhet baleset.

Az biztos, hogy nem szabad annyira kiköltekezni, hogy üresen maradjon a kassza, tehát a másfél milliós vételár alapból túlvállalás lenne.

2019. ápr. 15. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első autóm max félmillió lenne. Ha van benne légkondi és fűtés már jó.

Amúgy városi futrinka autónak a 20 éves Opel Corsa is jó, ami 100-200 ezer.

2019. ápr. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre a 10 km e távolságokara én se vennék másfél miliós autót kezdőként. Sőt tapasztalattal sem vennék városba ennyiért ilyen kevés használatra. Max egy G astra 800 ezer körül mondjuk. Kb 2005-ös évjáratban.
2019. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem jobban jársz egy 1,5 milliossal.

Én és a környezetemben több friss jogsis barátom beleesett abba a hibába, hogy megvett egy 20 éves autót,mert elsőnek tökéletes. Aha, amikor többet van szervizben a kocsi, mint nálad, az eléggé kellemetlen.

Persze nem törvényszerű, de azért egy frissebb modellnél szerintem kevesebb rá az esély. Én a helyedben arra is koltenek, hogy egy autoszerelo nézze át mielőtt megveszed. Az eladót kérd meg rá, hogy vigyétek el autoszerelohoz és nézzek meg pl a hibakòdokat. Nagyon gyakori, hogy az eladás idejére trukkoznek vele.

Szerintem 1,5 millióèrt már korrekt autókat lehet venni. Ha hosszútávon gondolkozol megéri. Rövid távon első autónak lehet jó egy 500-1 millió közötti is. De úgyis le akarod majd cserélni, megeri inkább egyből jobbat, újabbat venni szerintem.

2019. ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha drágábbat veszel akkor nem lesz pénzed átíratni, szervízelni. Szerintem valójában nincs is kérdés.

1,5 millió körül nézelődj, aztán szervizeld le rendesen, írasd át stb stb.

2019. ápr. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 D. Brasco ***** válasza:
Napi 10km-es szaladgalasra varosban vennek valami puntot/corsat/astrat/cliot azt jo napot!
2019. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék drágább autót,valami nagyon olcsót csak.. és nem azért mert első autó hanem azért a napi kb 10km miatt amit városba használod,mert az sem az autónak,sem a pénztárcádnak (pláne a benzinkúton) nem fog jót tenni.
2019. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Városba kis autó való, annak meg a 2 milla azt jelenti, hogy relatív új, így még bőven lesz rajta értékvesztés.

Ha utóbbi nem zavar, akkor vegyél ennyiért, ha zavar, akkor meg valami olcsóbbat!

2019. ápr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!