Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet ennyi a fogyasztásom?

Tele kérdése:

Lehet ennyi a fogyasztásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Vettem egy mk1-es mondeot automata váltós.Jogsim még várom,de már kiváncsi vagyok a fogyasztására.A fedélzeti komputer 13.8litert ir,de az rengeteg szerintem,főleg hogy szinte alig ment,néha elinditom egy 10-15percre had melegedjen. Lehetséges hogy rosszul számol a komputer? 2000cm3-s az autó,a motor fel volt újitva kb 1,5-2éve ami óta az előző tulaj nem nagyon használta.


2019. márc. 30. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

elinditod 15 percre.

azt tudod hogy álló autónál a végtelen liter/km a fogyasztás? :))

2019. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A negyed órányi üresben járatással kb. 3 deci benzint égetsz el feleslegesen, anélkül hogy egy centit is haladtál volna.

Ha ezt naponta eljátszod, akkor reális lehet.

2019. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

kokszolódás kér az autójához? igen! hidegen szeretné járatni a motort hogy minél előbb elkopjon? igen! szeretne feleslegesen benzint elpazarolni? igen!

Hogy lehetsz ilyen kis here?:D mért nem kérsz meg valakit hogy menjen el vele az isten háta mögé aztán mennél vele?

2019. márc. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
lehet, én értem. Most vetted és az előző fogyasztási átlagot mutatja a szerencsétlen autód. Ez bármennyi lehet, ne foglalkozz vele. Majd ha használod, meglátod. A városban egyébként gond nélkül meglehet ennyi. A felújított motor mindig lutri, ez megint másik kérdés.
2019. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem teljesen értem.Miért hülyeség járatni az autót? Hideg motorral nem szabad elindulni én úgy tudom megkell várni mig bemelegszik nem? Több mint valószinű hogy hétfőtől vezethetek mert megjön a jogsi az okmányirodába,utánna nem helyben fog járni. :) Amúgy meg az istenháta mögött is lehetnek rendőrök.Tapasztalatból beszélek,egyszer nagyon nagy szerencsém volt. :)
2019. márc. 30. 10:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fél-1 percig érdemes járatni.

El szabad indulni hideg motorral, csak nem szabad padlózni, agyonterhelni.


Ha üresben járatod pocsékolod az üzemanyagot, lassabban melegszik (többet jár hidegen -> jobban kopik).

Több országban (pl. Németországban) tilos egy helyben járatni az autót.

2019. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

benzinesnél 1 perc ilyen melegben bőven elég aztán lehet menni csak ne padlózd egy 10km-ig...


öreg ezer éves dízelt kell 5-10 percig melegíteni télen -25 fokban :D

2019. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fogyasztást majd akkor fogod megtudni, ha már fogsz vele járni, teletankolod nullázod a kilométerszámlálót, legközelebb mész tankolni minimum 500km megtétele után, megint tele teszed ebből megtudod, hogy a megtett kilométerre mennyi üzemanyag fogyott el, ebből pedig kiszámolod, hogy 100km-re mennyit eszik. A fedélzeti csak viszonyítási alapnak jó, nem mutat pontosan.

Nem kell melegíteni, fél-1 percig elég ha jár, hogy az olaj eljusson mindenhova. Több melegítgetés csak benzinpazarlás. Dízel esetében én szokom 3 percig járatni amíg kinyitom a kaput, elhelyezkedek, bekötöm magam. Mint már írták a hidegen járatás alatt jobban kopik a motor, bár ha heti 2x beindítod 15 percre akkor nem lesz semmi baja nem kell parázni. Ha az autó áll csak az udvarban, akkor érdemes 2-3 hetente áttparkolni, mert gumi nem nagyon szereti ha hónapokig egy helyzetben áll. Szólj valamelyik barátodnak, aki elviszi kerülni, elmentek ide oda, nem tesz jót ha csak áll az autó.

2019. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az a fogyasztás ne reális, pont azért, mert egy helyben járatod. Ha állsz, folyamatosan nőni fog a kijelzett érték. Normál használatnál fog az bőven lejjebb menni.

Külön melegíteni teljesen felesleges. Fél-egy perc elég, hogy az olaj mindenhova eljusson és meg tudjon fordulni. Ez után kímélő üzemben, azaz óvatos elnyújtott gyorsításokkal, kis gázpedál állással, közepes fordulaton lehet használni nyugodtan.

2019. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez az autó sosem fog 10 liter alatt enni, másrészt meg ha helyben járatod, persze hogy nagy az átlag 100 kilóméterre. Mert egy métert sem haladsz az autóval, de a benzin fogy.
2019. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!