Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez csak amolyan "kötekedő"...

Ez csak amolyan "kötekedő" rendőr duma volt?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs bajom a rendőrökkel, egy kivételével kizárólag pozitív tapasztalataim voltak velük a közúti ellenőrzések során, amikor kihívtam őket akkor is rendesek és segítőkészek voltak.

Az az egy negatív tapasztalatom az volt, hogy vidéken mentem autóval, utánam fordultak, és megbüntettek mert nem volt bekötve az övem.Pedig be volt, és ezt kicsit a szívemre vettem, igazságtalan volt az egész.

10 ezer forint lett a vége, úgyhogy nem haltam bele, de azóta is dühít, hogy ezt megtehették.

Mindig normálisan közlekedek, de ez az eset akkor is megmaradt bennem.

Tegnap éjszaka mentem haza, szembe jött velem egy rendőrautó (a városban ahol élek) fékezett, és egy kis utcába befordult, majd tolatott vissza.

Kanyarodott az út, így hamar eltűntem a látószögükből, és a gázt is nyomtam, befordultam egy kis utcába, jobbra-balra, és úgy értem haza, beálltam a garázsba, és lefeküdtem.

Ma pedig 2 órával ezelőtt megállítottak, szondáztattak, forgalmit, személyit,lakcímkártyát kértek.

Rákérdezett,hogy van e eü. dobozom, az igen válasszal beérték.

Aztán mondta, hogy tegnap hová siettem előlük, mert hogy meghiúsítottam az intézkedést, és hogy tudom e hogy ez a btk ezen meg ezen paragrafusába ütközik stbstb (érezhetően bullshit duma volt)

Mondtam, hogy nem tudom miről beszélnek, hazafelé mentem, nem láttam, hogy kék lámpával jönne mögöttem bárki is, nem éreztem úgy, hogy meg kéne állnom.

Azt mondta,hogy hagyjuk ezt, mert ő is tudja én is tudom, ha nincs okom ne meneküljek előlük mert azt bünteti a törvény.

Azt feleltem,hogy oké, és ezzel utamra engedtek.


(ritka típusú autóm van, feltűnő színnel, kár lett volna tagadnom)


Kérdés,hogy ez tényleg "menekülés" lenne?

Valóban célom volt,hogy ne állítsanak meg, de ha kék lámpát kapcsol, és a egyértelműen jön utánam,akkor nyilván megállok.

Az útkanyarulatok miatt tűntem el előlük, nem azért mert 100-al mentem végig a városon (egyébként 60-al mentem).

A kis utcákba való bekanyarodásom is arra irányult,hogy ne lássák merre mentem, de az az út is a házamhoz vitt kitérő nélkül.

Tehát azt is jól mondta,hogy mindketten tudjuk, de nehogy már ezzel szabálysértést,esetleg bűncselekményt kövessek el...?


2019. márc. 10. 01:10
 1/9 anonim ***** válasza:

A járőrök elég jól feltérképezik a környéket, ha valamiért szúrod a szemüket, beléd fognak kötni mindenért.

Úgy látszik jó környéken lakhatsz, mifelénk vagy 5 éve nem láttam rendőrt se.

Mondjuk ez meg is látszik a közlekedési morálon errefele, a nénikék amikor kiszabadulnak a suzukijukkal, kénytelenek 100-al repeszteni a 20 méterenként úthibával jelölt szakaszon.

2019. márc. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mickbro ***** válasza:
Szerintem ilyen paragrafus nincs. Csak duma volt.
2019. márc. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jelentsen fel megkernem erre.
2019. márc. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Én ott elakadtam, hogy megbüntettek egy tizesre, mert nem volt bekötve az öved, miközben be volt . Ha elítélnek emberölésért 10 évre, de nem te voltál, azt is kicsit a szívedre veszed, de leülöd?
2019. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit tudna csinálni,ha jogerőre emelkedik az emberöléses itélete.Az övért,telefonért és amiról a törvény nem kér bizonyítékot,min a gyorshajtás felvétele,az miatt kiszabják a közigazgatási szabálysértési bírságot a 2 rendőr vallomása alapján,ha hitelt érdemlően nem tudod bizonyítani az ellenkezőjét.Mehetsz bíróságra is,hogy nemkövettél el semmit,akkor is a 2 rendőr vallomása érvényes,ha nincs ellen bizonyíték.

Ez nem kötekedő,ha nem köcsög rendőr dumája volt.

Ha nem jelezte egyértelműen,hogy megakart állítani, akkor elég nekik bizonyítaniuk,csak a jegyzőkönyvvel és a szavaikkal, ha nagyon akarja,hogy megbüntessenek, még ha nem is menekültél.

Az egyik ismerősömet még nagyon régen meg sem állították már ,de rendszeresen küldték neki a csekkeket,mert nem volt jogsija.

Nekem mikor még nem volt meg az A kategóriám elkaptak motorral.A papírok ellenőrzése után megkérdezték mennyi pénz van nálam?Mondtam a frankót,hogy 800 forint.Elkaptak és rábsztak a motorháztetőre és átkutatták a zsebeimet még több pénz után.Nem találtak többet és elmentek a 8 kilómmal,de nyugtát nem adtak.

Ez van most is,de nem erőszakkal,ha nem zsarolással.

A másik rendszerük az,hogy kivan adva,hogy mennyit kell büntetésből leadni nekik műszakonként.Ezt be is termelik bármi áron,ha kell szemét módon,hogy eligazításkor ne hívják be őket elbeszélgetésre.Ez a mai rendőrség jogrendje.

Nálunk a köztörvényesek elég sokáig kint lébecolnak a szemük láttára és majd valamikor viszik csak be.

Erre is van megtörtént rablási esetem.A kirabolt üzlettulajdonost rángatták be többször is kihallgatásra, az azonosított rabló meg kint éli világát.

2019. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ötös, te vagy valami közép-afrikai országban élsz, vagy túl sok anyagot tolsz. Ennyire ne rugaszkodjunk már el a valóságtól.
2019. márc. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os,ha te rendőr vagy én megértem,hogy véded a mundér becsületét,de itt te vagy távol a valóságtól.

Nem is kell visszamenni nagyon az időben.Kb 1 hete tartóztattak le jó pár rendőrt pont ilyenért,akik az M1-en teljesítettek szolgálatot.Ezek csak azok akik bebuktak és mennyi van még,akiket nem jelentenek fel egy kisebb faluhoz tartozó őrsön,mert nagyon megszívatják őket után.Itt is csak azért lehetett bukta,mert egymástól független lakóhelyen és sokan voltak,akik tettek feljelentést.Ha egy faluban,vagy az őrshöz tartozó településeken történnek ezek,akkor azzal védekeznek a rendőrök,hogy azért vádaskodnak az emberek,mert nem tetszik nekik,hogy sűrűn tartunk ellenőrzést és büntetjük a szabálysértőket.Kva nehéz bizonyítani ezt ,mert még tetten is kell érni őket.Az M1-en is csak a belsőellenőrzés segítségével.

Akkor még nem beszéltem az ukrán határnál a vámosokról.

Ezek a nagyobb ügyek,ami a médiában is megjelennek.

Ezek szerint te remete vagy,vagy venezuelai Magyar migráns és a külvilággal te se milyen kapcsolatot nem tartasz.Ide,erre az oldalra,hogy a pcsába kerültél.

2019. márc. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es válaszomhoz még annyit érdemes megemlítenem,hogy nem általánosítani akarok,ha nem csak a velem történt dologról és a nagy port felkavart ügyről beszélek.

Nem minden rendőr ilyen és remélem ,hogy nem is fognak ehez hasonló dolgok a jövőben előfordulni.

2019. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok rendőr, védeni sincs okom őket, egyszerűen nem igaz, amit írsz. 30 éve vezetek, sose büntettek meg nyomós ok nélkül. A lebukott rendőrök se ok nélkül büntettek vétlen autósokat, hanem saját zsebre dolgoztak.

Hagyjuk már, hogy felbsztak a motorháztetőre és kizsebeltek, elvették a 800 forintodat.

2019. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!