Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendőr a vonórudat kérdőjelezte?

Rendőr a vonórudat kérdőjelezte?

Figyelt kérdés
Kezdő jogsisként, életem első véletlenszerű ellenőrzésére fogtak ki ma. A rendőr kérdezte fix, vagy levehető e a vonórudam? Miért kérdezhette? Csak mert látta, higy friss vagyok? Van egyéb jelentősége? Bocsi ha hülyeség.
2019. febr. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevered a vonórúd és a vonóhorog kifejezéseket.
2019. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
azért kérdezte, hogy a vonóhorog fix, vagy levehető-e, mert ha 2002 előtt szerelték fel a fix vonóhorgot, akkor az szabályos. 2002 után már csak levehetőt szabad felszerelni, amit ha nem vontatsz, le kell venni. Mondjuk nem bonyolult a le-fel szerelés, de szól, ha jogosulatlanul van fenn.
2019. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Ehhez képest még mindenhol lehet venni fix vonóhorgot és tavaly a haver Hondája gond nélkül átment a műszakin egy frissen felszerelt fix horoggal.
2019. febr. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is 2004-es van és fix.
2019. febr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi. nekem 11es autón is fix van. de nem szólt semmit.
2019. febr. 9. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:

A vizsgához nem tudok hozzászólni, de sok olyan dolgot lehet venni, aminek használatát valami tiltja.

Pl. ma már szabályos a piros villogó bringára, de akkor is meg lehetett venni, amikor még tilos volt.

Szaküzletben fényhidat is vehetsz, s nem tudom, ellenőrzik-e, hogy a vevő jogosult a felszerelésére, használatára.


***

A vonórúdra fékhibás jármű vontatásához kell, mert ráfutna a vontató járműre. Vonóhorogról kérdezett a rendőr (ha nem, akkor ő is hülye), s valóban a jogszabályi változás miatt érdeklődhetett.

Hogy aztán csak szól, vagy bírságol, egy dolog. A vizsgáztatásnál is lehetne lazák, meg szőrszálhasogatók.

2019. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én tavaly tetettem fel vonóhorgot, úgy kértem rá ajánlatot, hogy felőlem lehet fix is ha az olcsóbb, és mind a 3 helyen azt mondták, fix már nincs.
2019. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem kötelező levenni a vonóhorgot, akkor sem, ha leszerelhető.
2019. febr. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Bárdinál vagy az Unixnál elég sok típushoz árulnak még fix horgokat. Pl. H Astra:


[link]

2019. febr. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!