Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Viaszos autósampont szeretnék....

Viaszos autósampont szeretnék. Ez megfelelő választás?

Figyelt kérdés

[link]

Ára elég kedvező a wax kategóriában, de vajon tényleg jó? Ingázás miatt hetente mosom az autót, ha víz van az úton, tehát nem kell hogy tartós legyen az a viasz, csak egy hétig tartson ki.

Valaki próbálta már?



2019. febr. 24. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem próbáltam ezt a félét...de ha megnyugtat akkor totalcar FILLÉRES NEPPERTRÜKK – GYURMA MEG A SZILIKON 2015-ös cikkbe ezt a sampont "reklámozzák" használják
2019. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Elolvastam a cikket, nekem jónak tűnik ez a sampon.
2019. febr. 26. 11:58
 3/10 Bambuci2 válasza:
100%
Szerintem nem sokat érnek ezek a viaszok, az első eső leviszi. Valami kötelező (értsd: egy hetes) szintet mindegyik hoz, szerintem bőven megfelelő a számodra. Igazat csak a gyártó tudna mondani, de ne várj drágán se minőséget, a mai piac már nem arra törekszik, hogy te kényelmeskedhess. Sajnos.
2019. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ment a zöld mindenkinek.

Igen, ezt én is sejtettem, hogy nem valósak azok a 3 hónapos időtállóság stb szövegek. Kipróbálom ezt, szerintem meg fog felelni.

2019. febr. 26. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen 2 az egyben cuccok azért nem jók, mert 2 dolgot akarnak egyszerre, de úgy igazán jól nem sikerül.



Akkor már sokkal inkább egy rendes autósampon + mellé manuálisan kézzel, vagy géppel rendes Waxolás, az utóbbi sem egy nehéz procedúra, tény hogy nem annyira kényelmes mint ráönteni és jónapot, de cserébe sokkal tartósabb is.

2019. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hol tudok venni ilyesmi áron waxot? Sampon az van. Nem baj ha sok ideig tart kézzel felvinni, rászánom az időt, csak ne legyen drága.
2019. febr. 27. 06:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az ilyen 2 az 1-ben samponoktól én sem vagyok elájulva. Olcsó, egy próbát megér. Arra biztosan jó, hogy az esőnyomokat lemosd vele. De az ilyen wax szerintem se sokat ér.

Én inkább sima sampont használok és utána kézzel waxolom. Azt sem minden mosás után. Évente kb 3-4 alkalommal egy aprólékos kézi wax nekem elég. Úgy látom, inkább az olcsóbb termékeket keresed, így egy középkategóriás Sonaxot, TurtleWaxot tudnék ajánlani. Ezek is jók már ár-érték arányban. Igaz ezekből pár ezer forint egy flakon, de évekig kitart.

Amúgy én is rendszeresen ingázok. Mosás után az első útig tiszta csak az autó. Télen a sós trutyi, nyáron a rengeteg bogár miatt retkes. Az esőnyomok annyira nem zavarnak. Télen én is legkésőbb egy héten belül lemososm a sót. A bogarakat is hetente mostam, de mivel hosszú távon nem tesz jót a karosszériának a sok mosás, így sikerült magamat havi max 2 mosásra lebeszélni. :)

2019. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, waxot bármelyik autósboltban kapsz. Webáruházakban az árakról is tudsz tájékozódni. Pl zsu.hu, kauffer, Kovács Autó, Bárdi, stb... De akár Tescoban, Auchanban is kapsz.
2019. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyen márkájú wax au, ami bevállt neked?
2019. febr. 27. 09:32
 10/10 A kérdező kommentje:

Bocs, valamiért nem jelent meg a teljes szöveg.

Kipróbálom a Turtle Wax-ot.

2019. febr. 27. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!