Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetők! Eleinte ti is bizonyt...

Vezetők! Eleinte ti is bizonytalanok voltatok?

Figyelt kérdés
Most fogom elkezdeni a KRESZ tanfolyamot. Az oktató már az első beszélgetésünkkor olyan dolgokat kérdezett, hogy mit jelent ez meg az a tábla, meg hogy mi a kerékcsere menete, meg ilyesmi. Én ilyen dolgokat nem tudtam. Ti mikor elkezdtétek a tanfolyamot, akkor már alap dolgokat tudtatok? Így vagyok a vezetéssel is, hogy még soha életemben nem indítottam be autót, 1 métert sem vezettem, azt sem tudom melyik a fék és a gázpedál. Így esélytelen vagyok? Félek, hogy nagyon ügyetlen leszek...
2010. júl. 1. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Kresz vizsga után kezdtem el vezetni,táblákat nem kérdezett,fel sem merült ilyen,mivel mindent tudtam a kresz vizsga után!Én a pedálokat ismertem,menni tudtam,habár akkor ültem először autóban!De ettől függetlenül mindent! elmondott és mindenben segített,nem kell félned!
2010. júl. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly novemberben kezdtem kreszre járni, 1 hónap volt a tanfolyam és előtte én sem ismertem csak az alap táblákat, de tőlünk nem kérdezte, hogy melyik mi, azért jártunk oda, hogy megtanuljuk.. Nem szégyen az még ha nem tudod, én sem tudtam előtte sok mindent mégis elsőre sikerült a vizsga.

Vezetni sem vezettem előtte soha mégis minden vizsgán elsőre átmentem, márciusra meglett a jogsim és ma már biztonságosan tudok egyedül is vezetni. Nem nagy dolog könnyen bele lehet jönni, nem vagy egyedül aki így kezdte.

Sok sikert!

2010. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, kresz előtt én is csak azokat a táblákat tudtam, amiket útközben láttam, meg az alapokat. Ha megtanulod őket tudni fogod. Utána vezetni egyáltalán nem tudtam, elsőnek ültem autóba, de sikerült
2010. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ááá kerékcsere menetét én csak a rutin vizsga előtt tanultam meg (a műszaki részében kérdik):o a saját oktatóm magyarázta el:P

a tanfolyamon a kresz teszre gyúrtunk alapvetően no meg alapvető szabályokat mondták el, mint sebesség, mikor van elsőbbsége a villamosnak, mikor haladhatsz a villamos pályáján is stb. meg csomószor rajzolt fel forgalmis ábrákat, h főútvonal kanyarodik, kinek lesz elsőbbsége :)

2010. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Megnyugtattatok. :) Már tiszta para lettem, hogy milyen gáz, hogy ennyire nem tudok semmit sem....Meg ilyet kérdez, hogy a jelzőlámpán milyen szín jön a piros után? Rávágtam, hogy sárga. Erre mondta, hogy piros-sárga. Szóval olyanokat kérdezett amikről lövésem sem volt. Jó, mondjuk lehet azért kérdezte, hogy sejtése legyen arról, hogy mi az amit tudok már. Amúgy viszont nagyon rendes volt, de szerintem eleinte nagyon fogok bénázni :/

2010. júl. 1. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

1-2 táblát ismertem de a kerékcsere menetét pontosan nem tudtam, bár cseréltem már kereket.

Én pár km-t vezettem már mielőtt még elkezdtem volna a tanfolyamot, tehát be tudtam indítani, tudtam a pedálokat, váltani is tudtam.


Volt olyan ismerősöm aki úgy ment el hogy még életében nem vezetett, próbált egyszer az apjával de full nem vágta hogy hogyan kell.

A jogsi megszerzése után még bizonytalan volt egy kis ideig, ezt onnan tudom hogy ültem a kocsijában mikor megkapta a jogsiját. 2-3 hónap alatt egész jól belejött, sőt már 100km-re is elment kocsival.

Hozzá kell tennem hogy gyakorolt is sokat mert neki saját kocsija volt és akkor vezette amikor akarta, suliba is azzal járt minden nap.


Gondolom neked kicsit nehezebb lesz mint egy olyannak aki már vezetett de sokan vannak akik 0-ról kezdik és megtanulnak vezetni. Nagyon kevés ember van aki képtelen megtanulni vezetni.

2010. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"meg ilyet kérdez, hogy a jelzőlámpán milyen szín jön a piros után? Rávágtam, hogy sárga. Erre mondta, hogy piros-sárga"

Hát már ne is haragudj, de ehhez baromira nemm kell tudás, csak nyitott szemmel kéne járni a világban... Nem egy burokban élni. erről ennyit..

2010. júl. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért, jogsi nélkül te tudtad volna, hogy egyszerre ég a piros és a sárga? Hát boccs, akkor én tuti burokban élek (pfff) de eddig soha nem tűnt fel mivel a BKV-n nem ezt figyelem.
2010. júl. 2. 13:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!