Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a különböző kerékmeghajtás...

Mik a különböző kerékmeghajtásoknak az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
Az első,hátsó és összkerék meghajtásokra gondolok
2019. jan. 28. 22:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha nem szívódezső lenne, hátsókerekessel is megpördülnél, mert folyamatosan padlógázzal akarsz közlekedni.

Tény, hogy orrtolósabbak az elsőkerekesek, de ha tudod kezelni jól, és nem adsz túl sok gázt, az is irányítható.

2019. jan. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"A hátsókerekesnél kihagytad a "kanyarodási képességet". Autópályán, főutakon rendszeresen kanyarban előzök, mert az első kerekes autók csak tötymörögve képesek bevenni, én meg fék nélkül. Pl olyan kanyarban, ahol 60 a megengedett, én simán 110-el fordulok be."


Ez azért sok mindentől függ, tény hogy egy hátsókerekes autónak jobb a kanyarodási képessége, viszont nem mindegy hogy egy BKV buszt hasonlítasz egy E30-hoz vagy egy Clio RS-t egy 320d-hez. Nagyon sok múlik a futóművőn és a gumin.

2019. jan. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Vizes úton azzal sem lehet padlógázzal körforgózni mert hiába csak 94 lóerő simán kitör a hátulja 2-esben 3-asban :)


Míg az első kerekes 105 lovas céges autó már poros körforgóban is alulkormányzott lesz és nem kell neki padlógáz sem.

2019. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Sajnos összkerekes az nincs nekünk, hiába vágyok rá! :D Meg van első és hátsókerekes autónk, a fronthajtásos pl. hóban sokkal ügyesebb mint a hátsókerekes még ha mindkettőn jó gumi van, röviden összefoglalva.
2019. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Na, szóval még annyit fűznék, hozzá, hogy kanyarokban a fentebb írtakat nem vettem észre a front és hátsóhajtásos autóinkkal kapcsolatban. Viszont azt, hogy némelyik helyzetben ügyesebbek az előbbiek ez tény.
2019. jan. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Igen, volt szerencsém 80km-t vezetni friss hóban hátsókerekessel. :D

Elsőkerekessel sokkal egyszerűbb, de hátsóval sem lehetetlen, csak jó reflexek kellenek, meg érzék. Ha egyből korrigálsz, akkor nem megy sehova a hátulja, a gázzal meg nagyon óvatosan kell bánni. De tény, hogy télen jobb az elsőkerekes.

2019. jan. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"De tény, hogy télen jobb az elsőkerekes."


Ha szabadon válaszhatok, akkor már inkább egy összkerekessel vágnék neki a télnek. Csakhogy a legtöbbünk nem engedheti meg magának, hogy külön autót tartson télire, meg egy külön másikat a nyárra.

2019. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Pár alapszabályt betartva semmi gond nincs a hátsókerekessel télen.


1. Hóban kanyarokban óvatosan a gázpedállal

2. Havas úton emelkedőn nem árt egy kis lendület

3. Jeges emelkedőt felejtsd el!

4. Friss havas/jeges (kicsi vagy nagy tök mindegy) emelkedőn ne állj meg parkolni mert lesz meglepetés amikor majd el akarsz indulni :)


Én háromszor akadtam el a hátsókerekes autómmal, mind a háromszor az én hibámból. Ebből a háromból 2 esetben első kerekes autó kimászott volna egyszer pedig mindenféleképp külső segítség kellett.

De ez nem az autó hibája, mérlegelni kell, hogy hova lehet leállni illetve behajtani télen hátsókerekes autóval.

Mindenki elakad vele előbb utóbb aki használja de ebből is lehet tanulni és többet nem esik az ember ugyanabba a hibába. :)

2019. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem számítottam ennyi kommentre,köszönöm a segíts3get mindenkinek! :D
2019. jan. 30. 20:23
 20/20 anonim ***** válasza:

#17

Persze, télen az összkerék a legjobb, én most csak a hátsóról és elsőről beszéltem.

2019. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!