Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki fogják nyírni az elektromos...

Ki fogják nyírni az elektromos autókat?

Figyelt kérdés
Most ingyenes tölthetnek, emiatt ha szépen lassan is de kezdenek elterjedni. De ha a mol és a többiek is bevezetik a fizetős töltést akkor senki sem fog elektromos autót venni, mert még mindig messze van a benzinestől. Ráadásul nagyon kevés a töltőállomás.
2019. jan. 26. 21:10
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#27

"Annyit biztos nem. Milyen elektromos autót kapsz 3 millió alatt az E szegmensből?"


Barátom, nem az volt a kérdés, hogy jelenleg mennyibe kerül egy elektromos autó, hanem az, hogy a mai elektromos autók ki tudják-e elégíteni az átlagember szükségleteit. Igen, kb. 90%-ban ki tudják már ma is, a mai technológiai fejlettség (akkukapacitás) mellett.

A jövőben pedig valószínűleg nőni fog a hatótávolság és csökkenni az ár. Mint ahogyan minden másnál is így történt, ami tömegtermelésbe került.


Megint csak a korábban már felhozott lovaskocsis példával, ha 80 éve azt mondtad volna egy lovaskocsin közlekedő parasztbácsinak, hogy a benzinmotoros autó 90%-ban ki tudja elégíteni egy átlag ember igényeit, és ő erre azt mondta volna, hogy jó, de hol kapsz egy lovasfogat áráért egy benzinmotoros autót, az mai viszonylatban már azért eléggé megmosolyogtató, nem? Tekintve, hogy ma egy lovasfogat árából két működő benzinmotoros autót is tudsz venni.

2019. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

# 27/


Te nagyon el vagy tévedve barátom. Miért, milyen nem elektromos autót kapsz 3 millióért az "E" szegmensbe? (gyengébbek kedvéért az E szegmens = Executive cars, vagyis E merci, 7-es BMW, stb..)


Pont 20 millió körül nyit az E szegmens, milyen 3 millióról beszélsz? (igen, tudom, a 15 éves lerúgott német importról. Nyugodj meg, 15 év múlva fogsz kapni E-tron Audit ugyan ennyiért)

2019. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Beviz Elek ***** válasza:

#29

Hogy mennyi autó parkol feleslegesen azt nem tudom, de értem az előnyeit, értem hogy jobb lenne, alap esetben támogatnám is az elgondolást, de egyszerűen nekem személy szerint nem veszi be a gyomrom.


Eddig albérletben laktunk, minden egyszerű és jó volt mert bármi probléma esetén szóltunk a tulajnak, ő megoldotta. Nekem ez nem megy, szükségem van arra hogy sajátnak érezzem, hogy valamit dolgozhassak rajta, hogy tervezhessek. Ez az autónál is érvényes.

2019. jan. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Van helyette más alkatrész. Az is tönkre tud menni"


Igen, van helyette értsd és mondd 1 db elektromotor és 1 db akkupakk. Ugye fogalmad sincs róla mennyi idő kicserélni? Ne fáradj, segítek: Egy akkupakkot pl. egy Teslán olyan 15 db csavar fog. Durván egy óra a cseréje. Az elktromotoré ha meghibásodna szintén. Mennyi idő alatt generáloznak meg neked 2.0 TDCI-t, 2-3 nap?


Amúgy aki azon izgul, hogy hűűűű de sokáig tart a tankolás javaslom az alábbi videót nézze meg. Nem kell izgulni, rövid lesz :)


https://www.youtube.com/watch?v=H5V0vL3nnHY

2019. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
49%

Ha mindenki áttér az elektromosra, mennyivel csökkentetted az autók számát? Semennyivel.


De kvára fontos mennyibe kerül és mennyire elérhető. Egy rolls royce is ki tudja elégíteni az átlagautósok nagy részét egy maserati ghibli is de egy cadillac escalade is.


#32 használtan természetesen, nem újonnan. De elektromosat még használtan se kapsz annyiért, amennyit az ún. lerúgott németimport tud (attól mert te nem tudsz keresni, még van ennyiért olyan ami ehyszerre nem lerúgott, nem németimport, és nem 15 éves is)


De amúgy nem tudom miről akartok meggyőzni, ha majd meg fogja érni az elektromos autóra váltás (anyagilag, praktikumilag, stb) úgyis váltok. Addig meg úgyse, hiába tud a tesla 800 km-t menni ha egy lakás árába kerül, hiába lehetne Margit szigetnyi helyet megspórolni ha bérlés drágább és kényelmetlenebb, hiába megy a nissan leaf 200 km ha 4 ember két heti kempingfelszereléssel nem fér bele, hiába tud némelyik 1 órás gyorstőltést ha alig van pár helyen töltő. Ha majd ezek megoldottak lesznek, akkor beszélhetünk róla, hogy miért nem vesz mindenki elektromosat meg bérel meg vonatozik meg a kakkantást is telefonról intézi. Addig marad a turbódízel (nekem)

2019. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó

A kérdés eleve jövőre vonatkozik....


De te jöttél a baromsaggal, hogy az emeletre hogy viszed fel tölteni az autót. Csak jeleztük, hogy ez egy abszurd nagy baromság.

2019. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
74%

Az államnak hatalmas adóbevétele származik a jelenlegi fosszilis üzemanyagok adójából. Azt nélkülözni nem lehet, mert az egyenlő lenne az államcsőddel.

Ha jelentős mértékben elterjednek az elektromos autók, senkinek ne legyenek illúziói, be fogják szedni ugyan úgy az adót, mást nem tehetnek.

2019. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"Most ingyenes tölthetnek, emiatt ha szépen lassan is de kezdenek elterjedni."

Nem sok helyen tölthetsz már ingyen, főleg nem gyors töltéssel.

2019. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!