Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy indítjátok el az autót?

Ti hogy indítjátok el az autót?

Figyelt kérdés
Mikor elindítjátok az autót ti benyomjátok a kuplungot vagy nem? Én mindig így teszek meg így is állítom le, annak idején így tanultam az oktatómtól, de láttam hogy sokan csak simán elforgatják a kulcsot nem kuplungolnak. Hogyan "helyes" ?

2018. dec. 2. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha üresben van a váltó, nem kell kuplungolni indításkor.
2018. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kikuplungolt indítás és leállítás jobban kíméli a technikát.

Beindításnál az önindítónak nem kell még a váltót is megforgatnia.

Leállításnál a lendkerék nem kap még egy pofont a váltó tehetetlenségétől.

2018. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én be szoktam nyomni, hogy megkönnyítsem az önindító dolgát. De akkor sem lesz semmi, ha csak simán üresben indítod.

Biztonsági szempontból annyival jobb, ha benyomod, hogy így biztosan nem fog nekiugrani valaminek az autó.


ui: Egyébként egyes újabb autókat be sem lehet indítani, csak ha be van nyomva a kuplung.

2018. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Télen mindenképp érdemes benyomni. Én mondjuk egész évben benyomom elindításnál és leállításnál.
2018. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én csak télen szoktam így indítani,mivel krémsűrűségűre hűl a váltóban az olaj.

Megfigyelhető,ahogy inditás után közvetlenül felengedve a kuplungot vissza is esik kissé a fordulat

2018. dec. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Megéri benyomott kuplunggal indítani mert az önindító élettartamát jelentősen megnöveled vele, főleg ha valami nagyobb köbcentis gépről van szó. :)
2018. dec. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Eddig egyszer indultam nem kinyomott kuplunggal, akkor amikor jobb oldalt indítottam a kocsit. több év alatt egyszer. Azóta kerül hozzánk egy kettöstömegűs járgány, nála még leállításnál is nyomok kuplungot, Swiftnél, Opelnél nem szoktam És várok min. 1 percet, télen-nyáron. :)
2018. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

MINDIG benyomom a kuplungot. Fiatal autókat amúgy be sem lehet indítani, ha nem nyomod a kuplungot. Hogy miért?


Elsőorban biztonsági oka van. Rengeteg olyan baleset van, hogy ráindítóznak, aztán megugrik az autó, mert sebességben maradt. Ez bizonyos szitukban nagyon veszélyes lehet.

Másodsorban kíméled az önindítót. Ha be van nyomva a kuplungpedál, a motor (és az önindító) nem forgatja a váltó fogaskerekeit. De ha nincs benyomva, akkor indításkor az önindító a váltó fogaskerekeivel is meg kell küzdjön, ami a hidegtől megdermedt olajban úszik. És ez baj. Be kell nyomni a kuplungot.

Leállításkor is nyomjátok be, ezzel elsősorban a lendkereket óvjátok, ami sok embernek nagy félelme, ha cserélni kell.

2018. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha nem nyomom be a kuplungot, hiába nyomkodom a start gombot semmit nem csinál az autó. Azt hiszem a kijelzőre is kiírja, hogy indításhoz nyomjam le a kuplungot.

Az előző autómnál nem volt ilyen, simán kuplung nyomás nélkül is beindult volna. De hogy kíméljem a kettős tömegű lendkereket, önindítót, indításnál és leállításnál is benyomom. Igazság szerint ez annyira rutin mozdulattá vált nálam az évtizedek alatt, hogy nem is figyelek rá, automatikusan csinálom, így nehezemre se esik.

2018. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha SEBESSÉGBEN VAN, akkot kéri a kuplung benyomását a Start gomb megnyomásakor, ha üresben van, akkor a fékpedál lenyomása szükséges az indításhoz (azért az gáz, hogy valaki nemcsak nem ismeri a kocsiját, de a kocsi által kiírt infókat sem figyeli. Nekem az első volt, hogy elolvastam a kézikönyvet).
2018. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!