Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi motorolaj kell egy...

Mennyi motorolaj kell egy személyautóba?

Figyelt kérdés

amennyiben alacsony az olajszint, személyautóba rendszerint mennyi olajat kell avagy szoktatok önteni?

Mennyi az ideális?


2018. nov. 28. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyi hianyzik belole.
2018. nov. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában a min és max jelzés között 1 liter szokott lenni. De természetesen van olyan típus, aminél nem így van.

Tehát nagyságrendileg pár decit szoktak rátölteni.

2018. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
én beletöltöttem az 1L-t
2018. nov. 28. 11:53
 4/9 A kérdező kommentje:
a pálca szerint az alsó kis golyóig ért, érdekes módon a műszerfalon még ekkor nem jelezte hogy kevés lenne.
2018. nov. 28. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Cirka 1 liter szokott lenni a különbség a min és max szint között.
2018. nov. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A műszerfali jelzésben nem érdemes vakon bízni. A pálca mutatja a tutit.
2018. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 épp ezt furcsálltam én is, az alsó jelzésnél az olaj szintje de a műszerfalon csak CHECK ENGINE ikon, az viszont szinte biztos hogy nem azért. Mondjuk nem is feltétlenül vettem volna észre az olajszintet sem ha ez nem villan fel, de sajnos semmi köze nem volt a kevés olajhoz mert utána sem tűnt el.
2018. nov. 28. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Az másért ég, el kell menned szerelőhöz és ki kell olvastatni a hibát.

Mint említették, a min. és max. jelzés között 1 liter különbség van. A legtöbb kocsiba nagyságrendileg 4 liter olaj van. Tehát ha minimumon van a nívópálcán, akkor is van a kocsiba elvileg 3 liter olaj. Az olajnyomás hibalámpa pedig akkor villan fel, ha más olyan kevés olaj van a kocsiba, hogy nem tudja felszívni az olajszivattyú az olajat. Tehát abban a pillanatban a motornak elégtelen a kenése, amitől fokozottan kopik.

Itt megjegyzem, hogy a kocsiban évente, de legalább 15 ezer kilométerenként érdemes motorolajat cserélni.

2018. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csak olajnyomás lámpa van. Van olyan típus, aminél egy kis ikonnal azt is jelzi, ha már minimum alatt van ugyan az olaj, de még olajnyomás van.
2018. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!