Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy van ez a dízel autók...

Hogy van ez a dízel autók indulásánál és milyen motorolaj kell bele?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem, hogy a dízel autóval ha sürgősen el kell indulnom, mert mondjuk megindult a szülés a páromnál, vagy vészhelyzet van, akkor is várnom kell pár percet amíg bemelegszik? Vagy ez csak akkor tesz rosszat ha rendszeresen csinálom így? És ha elindulok akkor alacsony fordulatszámon kell indulni először? Meg még az hogy az se tesz jót neki ha 5 percre meg kell állnom és addig leállítom a motort? És 5w40 motorolaj kell bele?

Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 22. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

"akkor is várnom kell pár percet amíg bemelegszik"


Fontossági sorrendek? Ha nekem párom szülne az utolsó dolog volna az, hogy azon aggódjak bemelegedett a motor vagy sem.

2018. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg el lehet vele indulni, csak taposni nem szabad a hideg motort, az, meg hogy miylen olaj kell bele pontosan, az autótól függ, nem lehet azt mondani, hogy ez ekll bele emrt dízel.
2018. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Az autó egy használati cikk, amiből tudsz másikat venni ha úgy adódik. A gyermekből pedig elég nehéz másikat venni.

U.i.: Ha attól félsz hogy tönkreteszed az autódat ezzel, akkor megnyugtatlak ha nem minden nap így használod valószínű semmi baja nem lesz.



"És 5w40 motorolaj kell bele?" Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Ezt elég nehéz megmondani úgy hogy semmit nem tudok csak annyit hogy autó.

2018. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó persze, igazad van, hülye példa volt, csak a lényeg hogy rendszeresen nem tesz jót neki, vagy már néhány ilyen alkalom se? - így értettem.
2018. nov. 22. 09:46
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Néhány alkalomtól semmi baja nem lesz.
2018. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Egyrészt ne rohanj akkor sem ha éppen születik a gyereked, mert jobb lesz ha késel néhány percet, mintha apa nélkül nőne fel. Másrészt nem kell melegíteni, elindulhatsz, de óvatosan, nem tiltásig forgatva a motort. Ez a percekig melegítés teljesen idejétmúlt dolog, melegítsenek az Ikarusok, nekik levegőt is kell termelniük mert anélkül nincs fék.
2018. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem kell várni pár percet. A mostani és az előző dízel autóm kezelési útmutatója is azt írja, hogy indítás után a lehető leghamarabb el kell vele indulni.

Én max egy percet szoktam várni, hogy kicsit "összetörjön" az olaj és ennyi, megyek. Ha életbevágóan fontos, még ennyit se várnék, nem hogy addig, hogy bemelegedjen!

Az alacsony fordulat ugyan olyan káros, mintha bömböltetnéd magas fordulaton. Közepes fordulaton kell használni. Ez 4 hengeres dízelnél 1700-2000 körülit jelent. Az intenzív gyorsításokat, padlógázt kell kerülni, amíg hideg a motor és az olaj. Az sem törvényszerű, hogy ha egyszer nem így teszel, mert annyira SOS akkor biztosan szétesik. De ez benzinmotornál ugyan így igaz.

Olajból olyat tegyél bele, ami a gyári előírás! Ha 0W20 akkor azt, ha 5W40, akkor azt!

2018. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Még ha 15W-40-es olajad van, ami kizárt, akkor sem kell várnod még 1 perced se.

A szakik szerint enyhe fagyban, 5w-s olajnál max. 5-10 másodperc elég.

Utána tudod hajtani 2000-es fordulat körül.

2018. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Indoklást kérek, nem csak sunyi lepontozást!
2018. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző, ha ez megnyugtat, engem is lepontoztak. Ha arra a kérdésre, hogy mennyi 2+2, azt írnád, hogy 4, akkor is lepontoznak. Nem kell vele foglalkozni, mert értelme nem sok van ennek a pontozósdinak!.
2018. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!