Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bölcs dolog 75 lóerős 1400cm3-...

Bölcs dolog 75 lóerős 1400cm3-es benzines motorral napi 2*30-40 km-t munkábajárásként tartós 130-cal autópályázni?

Figyelt kérdés

A lakhatási dolgok miatt a következő meló/tanfolyam helyre lehet hogy napi kétszer hosszabb távon 30-40km-t autópályázni kellene. Az autóm jó, a motorja 75 lóerő 1400cm3 bírja az autópáylán a tartós 130-at, de összesen nem voltam vele eddig 15-ször autópályán és nem tudom hogy ha minden áldott nap nyomom neki 4000-es fordulattal 130-cal nem durranna-e szét a motor egy fél év múlva.

Elvileg nem mindennapos autópályázásra lett tervezve a motorja szerintem és ha nem bírja a mindennapi kiképzést nem lenne jó 1 úv múlva motort cserélni...



2018. nov. 1. 08:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%
Bocs, én nem értek az ilyenekhez :(
2018. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, csak sokat fogyaszt és hangos.
2018. nov. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
74%
40km 130-cal 18 perc. 40km 110-zel 21 perc.Csak javaslat, ha kímélni szeretnéd. Nem hiszem, hogy 3 percen múlik. És akkor még nem számoltunk azzal sem, hogy nyilván nem a teljes 40km az autópálya. A 130 nem a kötelező minimum autópályán.
2018. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2.:


Ja igen: a benzint kifizetik szerencsére, kilométerenként 70Ft-tal, tehát a fogyasztás nem gond (még akkor se ha valóban nem kevés....).


És igen, 130-nál 4000-es fordulatnál valóban hangos a motor, sokszor nem is kicsit...

2018. nov. 1. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Figyu én inkább 110-el mennék, nem sok időt buksz vele, de a motor hálás lesz érte
2018. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja.Én 2 évig pályáztam , Bp dugóztam egy 1,3-assal.

Igaz, békalámpás Corolla volt.

2018. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a gyári gépkönyv nem tiltja a 130-al haladást, és az előírt olajat használod (nem a végtelenségig) akkor semmi nem történik..


ne félj, nem kell motort cserélni e miatt.

2018. nov. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne ?
2018. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy 69 lovas céges Puntóm van, azaz még gyengébb mint a te kocsid. Napi 100 km-t ingázok vele és cégautóként különösebben nem is kímélem. Nem arról van szó hogy lelketlenül lenne használva, de nincs tutujgatva, arra használom amire való, tolom neki ahogy lehet. Nem szempont hogy meddig tart ki, ha tönkremenne javítják vagy cserélik. Öt éve semmi baja. Pedig sokszor padlógázon tolom fel pályán a reptérig, ha épp késésben vagyok.

Nyugodtan használd az autódat pályán, semmi baja nem lesz tartós 130-nál. A benzinmotorok eleve magasabb fordulaton pörögnek, ami már ártana a motornak ott úgyis leszabályoz. De az nem 130 körül van, meg egy 1.4-es motornál sem. Egyébként nemhogy nem árt hanem még lehet hogy használ is neki ha jól át van mozgatva, szépen kitisztul tőle belülről. 130-as tartós autópálya tempónál pedig motorkopás gyakorlatilag nincs, sőt tulajdonképpen az az ideális üzem egy benzinmotornak.

Nyugaodtan használd pályán, a 130 nem gond.

2018. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást:


Egy dolgot nem írtam: a motor régi, 1999-es 75 Lóerős 1400-as Honda motor. 141 ezer kilométer van benne elvileg (tehát egy ilyen motornak ez semmi ha tényleg annyi), gyakorlatilag használtan vettem, tehát ki tudja...

A Honda motor jól bírja a gyűrődést általában, de ez ugye már 19 éves....


Tehát az autó régi, de különösebb baja nincs, elégedett vagyok vele, viszont épp ezért nem kellene egy fél év múlva motort cserélni benne...


Nem biztos hoyg megér eza meló/tanfolyam egy autócserét...

Az nem lenne nagy bolt ha fél bejárás után amit kerestem/félretettem, annaka dupláját kellene autóra költeni...

2018. nov. 1. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!