Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van szüksége az autószer...

Miért van szüksége az autószerelőnek a forgalmi engedélyre?

Figyelt kérdés
Miért kéri el a forgalmit, ahányszor odaviszem az autót?

2018. okt. 2. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Hogy tudja igazolni, hogy kié az autó.
2018. okt. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azon van a motorkód.

Az pedig ahhoz kell, hogy tudjon alkatrészt rendelni, mert maga a márka meg a típus stb kevés ahhoz, hogy belevaló alkatrészt rendeljen.

Én is jártam már meg ezzel.

Bementem forgalmi nélkül a boltba, kapásból mondták, hogy két fajta fékbetét van a kocsihoz.

Persze nem tudtuk így és persze hogy nem jót hoztam el...

2018. okt. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mantis religiosa ***** válasza:
94%

Ha olyan jellegű a javítás, el kell vinnie kipróbálni, menet közben, és ha a rendőr igazoltatja, akkor szüksége van rá.


Ha nem bízol benne, írd fel a km-óra állást, és ha irreális az eltérés, kérdőre vonhatod.

2018. okt. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit a második írt.

Elsőre én is oda adtam a forgalmit, 2 napot volt ott az autó és majdnem 400km-t mentek vele.Hebegés meg habogás az ment amikor rákérdeztem a dologra és jött,hogy hát lett bele tankolva....Innentől a rossz tapasztalat miatt nem adom senkinek. Egy papírra le van írva minden és osszák be...az alvázszám is ott az ablakba,abból még én nő is kitudom olvasni a motorkódot (motorszámom meg a forgalmiba sincs).De óra állást figyelve,forgalmi nélkül is mennek vele ha akarnak

2018. okt. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ha próbálni kell az autót akkor nem akar illegálisan közlekedni az autóval, nem is várhatod ezt el tőle. Másrészt ha alkatrészt akar rendelni, szükség lehet az alváz vagy a motorszámra mert annyira speciális lehet az a valami hogy nem mindegy milyen autóhoz kell. Azok az idők már elmúltak mikor elég volt bemondani hogy "Ladához lesz olajszűrő" és már kapta is az ember a megfelelő alkatrészt.
2018. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válasz jogosan áll 100%-on, de azokat sem kellene lepontozni, amelyek szerint, ha ki kell vinni a műhelyből a járgányt, akkor szükség van rá.
2018. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azon van a motorszám, alvázszám, anyagbeszerzés miatt van rá szükség. De egy normális szervizben ezt csak akkor kell odaadni egyszer amikor az adatokat beviszik az adatbázisba, és utána már nincs rá szükségük mert az adatbázisból minden adatot megtalálnak ha alkatrész rendelés miatt szükség van rá.

Egyébként ha próbakörre kell menni az autóval akkor kellhet, de sok helyen futópadon próbálják ki, vagy a telephelyen mennek vele egy kört.


Maszek szerelőnek ezért nem adom oda az autót mert tudom hogy javarészt sumákolnak, vagy mászkálnak vele és visszatekerik a Km számlálót, vagy elkeverik valahová és órákig keresik amikor megy az ügyfél az autóért, plusz a maszekkal az a baj hogy ők napokig ülnek egy munkán. Szervíz igaz hogy drága akár márkaszervíz akár nem, de ott diagnosztizálják a hibát és megmondják hogy kb mennyi idő a javítás, időpontra kell vinni az autót akkor neki is esnek és nem ülnek rajta napokig.

2018. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!