Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nehéz autót vezetni?

Nehéz autót vezetni?

Figyelt kérdés
1x próbáltam meg, akkor is indulásnál lefulladtam, úgy érzem soha nem tudom megtanulni...
2010. jún. 23. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Először én is lefulladtam, aztán 1 hétig gondolkodtam mit hogyan aztán utána ment minden.

Most minden hétvégén vezetek vidéki utakon :)

15/F

2010. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jah én is szoktam vezetni apám kocsiját :), csak a legelején nehéz, most már soha nem fulladok le...

16/F

2010. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát van akinek igen, van akinek nem. Van olyan, aki már az oktatás során is "profi", mert a "vérében van". Van olyan, aki egész életében sem tudja megtanulni.
2010. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Régebben én is lefulladtam, de gyakoroltam:) Most már csak a sréhen parkolás kéne


15F

2010. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlással könnyen elsajátítható.


Amúgy pedig nem is vártam mást, hogy így érzel, mivel nem ismerek olyat, aki ne így érzett volna.


Én először kipróbáltam, lefulladtam, aztán hagytam is:D


Amúgy ez a lefulladás azért van, mert rosszul magyarázták, mert mki kuplung gáz, de a kuplungot mki gyorsan engedi fel és megkéne tartani, de ezt nem mondta nekem se apám...


Amúgy ne izgulj, meg fogsz tudni tanulni vezetni, csak az eleje a nehéz, hogy megszokd az egészet és utána már menni fog.


Majd emlékezz vissza erre a napra, hogy majd hogy fog menni:D

2010. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van, akinek nehéz, de a nagy átlagnak nem.

Semmi különös nincs benne, az elején sok helyre kell összetetten és tudatosan figyelned (váltó állása, hol a pedál, merre nézzek, ne "fejjem" a kormányt, stb), de néhány ezer km után ezek az alap dolgok már rögződnek. Néhány tízezer km után pedig megvan az a rutin, amivel teljesen természetesen vezetsz.

Azoknál van / lehet gond, akik nem tudnak összetetten figyelni, vagy pl. nem igazán van térlátásuk.

2010. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj, csak nyugi! Ennyit tudok javasolni! Ha egy hónapon keresztül valami eldugott helyen (nem országúton, mondjuk földúton) gyakorlod elindulást, megállást, akkor sokkal jobban fog menni! De a legjobb tényleg ha nem görcsölsz, nyugiban maradsz! Tudod, hogy a középső a fék, ha baj van azt nyomod amilyen erővel csak tudod. Így bajod sem lehet! Amúgy hagyj magad előtt nagy helyet, nyomj egy negyed gázt, közben pedig már 3/4-edig engedd is vissza a kuplungot, majd folyamatosan engeded vissza a kuplungot! Aztán váltáskor gáz elenged, kuplung kinyom, váltás, kuplungról le a lábat, közben nyomsz neki egy kis gázt. Ekkor legfeljebb kicsit felpörög a motor, és ránt majd egyet mikor elengedted a kuplungot! De először azt próbáld ki, hogy elindulsz, felváltasz 2-esig, majd kuplungkinyomással megállsz! Ha ezt 10x megcsinálod máris könnyebben fog menni! De ezt mindenképp valami eldugott helyen csináld! Egy idő után pedig nem is fogsz arra gondolni, hogy mikor és hogyan ereszd ki a kuplung, és, hogy 'úristen, nehogy lefulladjak', mert a tudatalattidba annyira bele fog menni!
2010. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, én a oktatós autót vezettem először, rendes volt az oktató, és tetszett is az autó. Azóta van már jogsim, de miután letettem 2 hónapot nem is ültem autóba, és lefulladtam indulásnál, de utána már nagyjából rendbe volt :) Oktatós autóval egész tanulás alatt 1szer fulladtam csak le.
2010. jún. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!