Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A magánautók nagyrészt miért...

A magánautók nagyrészt miért egyszínűek?

Figyelt kérdés

A céges autók olyan színesek, dekorációk meg minden van rajtuk, de a magánemberek nem igazán szokták feldíszíteni az autójukat. Pedig feldobnák vele, nem?

Elég lenne pár csík meg színes fólia, de valamiért mindenhol csak a sima gyári festés van a legtöbb autón. Ez főleg pénz kérdése, vagy nincs igény a kocsik szépítésére?



2018. szept. 28. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Elegánsabb az egyszínű. Legalábbis szerintem. A mintákról mindig a reklám meg a céges autó jut eszembe.
2018. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is az az oka, hogy a legtöbb ember egy autót tart, és mivel időnként elegánsan szeretne vele megjelenni, nem akar csiricsáré járművet. Ezért van az, hogy az autók nagy része szürke, vagy valamilyen ehhez hasonló, komolyságot sugárzó árnyalat, esetleg bordó. Pedig nekem jobban tetszett, amíg az autók tarkák voltak, ha már tele van velük a közterület.


A környékünkön van egy autó, aminek a lámpájához szempillák vannak rajzolva, szerintem nagyon aranyos :-)

2018. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Bazárinak nézne ki inkább.
2018. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Két Bentley is van az utcában. Majd szólok nekik, hogy dobják fel a dizájnt egy vonóhoroggal, és tetőcsomagtartóval is, ne csak valami fehér csíkkal a tetőn.

Lehet, hogy ezekre már nincs pénz?

2018. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az ilyen fóliázott-színes autók olyan tipikus Need for Speed Underground "paraszttuning" fílinget adnak. 1-2 ilyen autó jól mutat ki egy Tuning show-n de az utcán kicsit vicces. Egy olcsó autón csak még gagyibbnak hat ha le van matricázva. Egy drága autón meg szinte egyenesen bűn.


De vannak helyek, ahol komoly hagyománya van az egyediségnek:

[link]

[link]

[link]

2018. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Én raktam szép kis virágokat a kis piros suzukimra. Ingázó kocsi, lwgröbbször én használtam. Vicces volt, amikor a férjem ment vele.

Most újabb Colt-om van. Erre nem rakok semmilyen matricát (bár már kérdezték), ez önmagában is egyedi.


Amúgy a suzukira is azért került, mert így volt a legegyszerűbb és olcsón a legszebb eltüntetni a festék pattogást, sérülést.


A céges autókat meg nem azért matricázzák, hogy szebb legyen, hanem hogy reklámozzanak vele.

2018. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Nekem túl csiricsárén hatna az ilyesmi. Nem, nem dobná fel, egy autó elég bonyolult anélkül is, van dísztárcsa, feldobhatod érdekes huzattal meg vackokkal is belül, ha akarod, bőven elég egy szép metálos szín rá.


Igaz, a motoron nem egyszínű, van rajta fekete és metálbordó is (de a fekete mindenhez megy, az nem csicsázza), plusz a nagy része (ami nem a karosszéria) csillog, bár a fekete nekem jobban bejönne, de az ritkább, az enyém pont nem olyan. De ha ránézel, alapvetően metálbordó a karosszéria. Elég az, így is túl sok szín van rajta egy kicsit... De legalább a motoros ruhám és a sisakom fekete, no meg a dobozom, táskám is. Sisakra még jól nézne ki valami egyedi festés, de szín már ott se férne bele, csak szürkeárnyalat és pirosas.

2018. szept. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Látom, egyesek csak végletekben tudnak gondolkozni. Szánalmas.

Azért segítek, ilyesmikre gondoltam, ez nem nevezhetőek "bazárinak":

1: [link]

2: [link]

3: [link]

2018. szept. 29. 11:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát az a Merci még bazárinak is ronda...


Amúgy nekem két dolog jut eszembe a matricákról. A versenyautók, amik tele vannak mindenfélével. Viszont azok többnyire tényleg szépek, mutatósak. Másik a reklám felület, szintén versenyautókon, céges és reklám autókon. Az emberek meg jobban szeretik azt mutatni, hogy saját autójuk van és nem céges.


Lefesteni egy autót némileg sokba kerül és nem is az az otthon csinálom fajta. Javítani is sokkal körülményesebb. Matrica szintén szép amíg új, de pár hét-hónap aktív használat után nem fog jól mutatni az autón. Cserébe rámegy az embernek egy csomó pénze. Ha dönthetek akkor inkább választok egyel nagyobb motort a kocsiba, vagy plusz belső extrát, mint a külsőségeket.

2018. szept. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9: Értelek. Igen, ez is egy szempont lehet.
2018. szept. 29. 13:12
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!