Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande Punto 1.4 16V...

Fiat Grande Punto 1.4 16V (2006) kizárólag gyorsuláskor fémes súrlódó hangot ad ki 2000-es motor-fordulatszámnál. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

1-es és hátrameneti sebességi fokozatban nem hallani, viszont 2-6 fokozatokban mindig 2000-nél bukkan elő ez a turbószerű süvítő hang. Nagyon hangos és csak terhelés/gyorsulás közben hallani (amint leveszem a lában a gázpedálról és eléri a 2000-es fordulatszámot nem hallatszik a zaj). 1800 alatt és 2200 fölött minden rendben van, jól gyorsul. Autószerelő szerint szét kell szedni a váltót, mert azzal van a baj. Valaki járt már így?


Most esett át az autó egy nagy szervizen és továbbra is fennáll a probléma. Cserélve lett az összes féktárcsa, fékbetétek, vezérműszíj feszítőgörgő vízpumpa, hosszbordás szíj, sebességváltó olaj (egyben differenciálmű olaj is) cserélve FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W-80-ra. A légszűrődoboz lyukas volt a szűrt oldalon, megfoltoztam, továbbra is zajos. Gyújtógyertyák újak. Fojtószelepet kitisztítottam.


2018. szept. 24. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A kipufogó könyök hozzáér a futómű kereszttartójához, mert a motor billen hátrafelé gyorsításkor, a gumi bak engedi. Azt megnézheted hogy jó el. Sajnos azt csak teljesen az autó alá bújva lehet megnézni.
2018. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó ötlet, köszönöm!

Ami azt illeti hideg állapotban, erős motorfék közben (pl 1-ből váltok fel) ha benyomom a kuplungpedált, akkor fémes csattanást hallani, mintha előrebukna valami és nem gumira érkezik, hanem fémre.

2018. szept. 24. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyanús lesz a bak, de amúgy is összeérnek ott a vasak. Addig én se tudtam hogy ez a gond (1,4 8V) míg ki nem rohadt a kipufogóból a flexi toldat. Kicseréltem, távolabb került a cső attól a tartótól és a hang megszűnt.
2018. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!